Американський вчений пропонує заховати суперкомп'ютер на Місяці

Випускник Університету Південної Каліфорнії Уліанг Чанг вважає, що багато проблем освоєння космосу може вирішити розміщення на Місяці ... суперкомп'ютера.


Свою ідею Чанг озвучив на конференції в Пасадені, Каліфорнія, присвяченій питанням вивчення космосу. План полягає в тому, щоб встановити потужний суперкомп'ютер в одному з глибоких темних кратерів на зворотному боці Місяця. Перевага такого розміщення в тому, що суперкомп'ютер був би закритий від електромагнітного шуму людства Місяцем. Потужна обчислювальна машина з атомним або сонячним джерелом енергії могла б зайнятися обробкою даних для космічних польотів і забезпеченням далекого космічного зв'язку. В останні десятиліття це стає все більш актуальним, оскільки автоматичні зонди збирають все більше інформації, а пілотовані польоти вже націлені за орбіту Землі: на Марс і в Пояс астероїдів.

Місячний суперкомп'ютер вирішить проблему обробки інформації від численних космічних апаратів

Наприклад, мережа далекого космічного зв'язку з 13 гігантських антен, розташованих в США, Австралії та Іспанії, вже перевантажена. Потрібно або будувати нові величезні приемопередатчики, експлуатація яких ускладнюється обертанням Землі, або, на думку Чанга, перекласти обробку даних на місячний суперкомп'ютер.

Чанг вважає, що суперкомп'ютер потрібно розмістити в холодних регіонах поблизу одного з полюсів Місяця. Низька температура навколишнього середовища полегшить охолодження високопродуктивних мікросхем і головне - дозволить використовувати для передачі електроенергії суперефективні надпровідні матеріали. Цікаво, що для охолодження суперкомп'ютера Чанг пропонує використовувати воду. Натяки на присутність води на Місяці є, але великих покладів льоду поки не виявлено.

У користь місячного суперкомп'ютера сумнівів немає, в НАСА неодноразово лунали заяви про те, що в найближчому майбутньому мережі передачі даних в навколоземному просторі будуть переповнені. Якщо до цього додати прийдешнє освоєння далекого космосу, то потрібно вже сьогодні шукати рішення цієї проблеми. Правда, місячний комп'ютер коштує досить недешево: за різними оцінками, від 10 до 20 млрд дол З іншого боку, він може стати частиною міжнародної населеної місячної бази, що спростить реалізацію амбітного проекту.


Останні новини