Відкрито найпотужніший суперкомп'ютерний центр

Днями офіційно відкрився суперкомп'ютерний центр Вайомінгу (NCAR-Wyoming Supercomputing Center - NWSC) - місце, де знаходиться один з найпотужніших у світі суперкомп'ютерів, виділених для розвитку наук про Землю.


Вчені з Національного центру атмосферних досліджень (NCAR) і університетів країни починають серію наукових проектів на флагманському комп'ютері центру, що дозволяє здійснювати півтора квадрильйона (1 500 000 000 000 000) операцій з плаваючою комою в секунду. Ці проекти спрямовані на широкий спектр питань про Землю - від атмосферних збурень до активності в підземних розломах, які, в кінцевому підсумку, допоможуть передбачати торнадо, урагани, землетруси, посухи та інші стихійні лиха.

"Цей центр допоможе нам змінити наше уявлення про природу, в результаті чого суспільство отримає величезні вигоди, - говорить Томас Богдан, президент Університету корпорації атмосферних досліджень. - Суперкомп'ютер дозволить поліпшити прогнози і більш ефективно захищати населення і економіку".

Вчені будуть використовувати передові ресурси нового центру, щоб вивчати складні процеси в атмосфері Землі

Суперкомп'ютерний центр відкриває перед дослідниками небувалі можливості. Вони зможуть обмінюватися складними моделями і використовувати неймовірні обчислювальні потужності. Доступ до флагманському обчислювальному пристрою обіцяє вченим нові висоти в галузях машинобудування, атмосферних, гідрологічних і обчислювальних науках.

Комп'ютери, розташовані на площі 153 000 кв. футів, будуть доступні по всій території США. Більшість дослідників будуть взаємодіяти з центром віддалено, використовуючи персональний комп'ютер та інтернет.

Основні компоненти системи складаються з масивного сховища даних, високопродуктивних обчислювальних кластерів і системи візуалізації даних. Вчені будуть використовувати передові ресурси нового центру, щоб вивчати складні процеси в атмосфері Землі, прискорити дослідження небезпечних погодних умов, геомагнітних бур, змін клімату, лісових пожеж і т.д. За останні роки вимоги до потужності обладнання значно зросли.

Тому, прийшовши на зміну застарілим суперкомп'ютерів, новий суперкомп'ютерний центр надає можливості для розширення майбутніх суперкомп'ютерних технологій. Очікується, що він буде ефективно використовуватися як мінімум кілька найближчих десятиліть.


Останні новини