Стежити за біорізноманіттям будуть з космосу - американські вчені

Аналіз структурних відмінностей в супутникових знімках може стати дієвим способом відстеження змін в зразках рослинності, грунту і води протягом часу; а також, як наслідок, дозволить оцінити біорізноманіття.


Такі висновки дослідження, опубліковані Маттео Конвертіно з Університету Флориди і його колегами в загальнодоступному журналі PLOS ONE. Автори розробили статистичні моделі для оцінки двох аспектів біорізноманіття за супутниковими знімками: кількості видів в даному регіоні ("багатство видів") і швидкість, з якою види потрапляють в екосистеми або покидають її ("плинність видів").

Учені випробували свої моделі на даних, зібраних протягом більш ніж 28 років у водному охоронній зоні Еверглейдс, штат Флорида, і порівняли результати зі старими звітами з цього ж регіону. Виявилося, що побудовані моделі дають майже стовідсоткову точність у пророкуванні плинності видів; при тому що традиційні способи за цим параметром не піднімалися вище 85%.

Як кажуть автори, їх автоматичний спосіб з використанням супутникових знімків може допомогти підвищити ефективність і знизити вартість кампаній по відстеженню біорізноманіття, а також полегшити планування охоронних заходів. Конвертіно сказав: "Структурний статистичний аналіз знімків - це багатообіцяючий спосіб вимірювання сезонних коливань. Подальші дослідження можуть рухатися по шляху застосування представленої моделі в інших галузях і напрямах аналізу екосистем".


Останні новини