До статтей у Wikipedia можна буде додавати відеоролики

Відтепер матеріали у Wikipedia можна доповнювати відеоконтентом Найбільша у світі онлайн-енциклопедія Wikipedia додала можливість для зареєстрованих користувачів доповнювати статті відеороликами.


Це стало підсумком розробки, яка тривала протягом чотирьох років, повідомляє прес-служба Wikipedia. Проект з інтеграції відеоконтенту в Wikipedia стартував ще у 2008 році, і відтоді його запуск кілька разів відкладався через технічні проблеми, які вдалося вирішити лише тепер.

"Новий відеоплеєр, за допомогою якого читачі енциклопедії зможуть дивитися освітні та науково-популярні відео, тепер доступний на Wikipedia і її братніх сайтах", - йдеться в повідомленні прес-служби. Відео в Wikipedia буде відтворюватися за допомогою плеєра з відкритим вихідним кодом Kaltura, який підтримує мову розмітки веб-сторінок HTML5 і дозволяє обходитися без використання пропрієтарних технологій обробки і демонстрації відео в інтернеті, типу Adobe Flash.

Серед можливостей нового плеєра - підтримка відкритих відеокодеків Web M і субтитрів різними мовами. Зазначимо, спонсорами проекту стала відкрита Відеоплатформа Kaltura open-source video platform і компанія Google. Наразі в Wikipedia міститься приблизно 15 тисяч відеороликів.

Розширювати бібліотеку планується завдяки публікаціям користувачів енциклопедії, а також за рахунок безкоштовного освітнього та науково-популярного відеоконтенту, вже розміщеного на сервісі YouTube.


Останні новини