Microsoft створила електронний перекладач мови зі збереженням особливостей голосу

Найбільша у світі ІТ-компанія Microsoft завершує роботу над технологією, яка дозволяє розпізнавати мову, перекладати її на іншу мову і відтворювати її на новій мові зі збереженням особливостей голосу того, хто говорить.


Про це написав у корпоративному блозі директор Microsoft із розробки Рік Рашид. Рашид вперше продемонстрував роботу технології, виступаючи на презентації в Китаї.

Спершу його мова на заході розпізнавалася в реальному часі і виводилася на екран у вигляді оновлюваного тексту англійською мовою. Фінальним етапом став голосовий переклад його промови - Рашид вимовляв речення англійською мовою, а програма відтворювала їх китайською зі збереженням особливостей голосу топ-менеджера Microsoft.

"Найбільш значним є те, що ми добилися важливої мети — змогли дозволити англомовній людині, схожій на мене, провести презентацію на китайській, зберігаючи свій голос", - відзначив Рашид. Варто зазначити, що попри досягнуті успіхи, технологія робить помилки в одному слові з 7-8. Коли новинка з розпізнавання і перекладу мови зі збереженням голосів надійде в комерційне використання, топ-менеджер Microsoft не уточнив.


Останні новини