Планшетники для зору корисніше, ніж книги - американські вчені

Дослідники з Медичної школи в Нью-Джерсі, США, виявили, що електронні "читалки" підвищують комфорт і швидкість читання у людей з помірною втратою зору.


Люди з очними захворюваннями зазвичай відчувають труднощі при читанні: підвищену стомлюваність, зниження швидкості прочитання. Згідно з дослідженням американських фахівців, при помірній втрати зору потрібно використовувати для читання електронні пристрої з підсвічуванням екрану.

Дослідження показало, що люди з помірною втратою зору при використанні планшетников і електронних книг читали в середньому на 15 слів за хвилину швидше, ніж при читанні звичайної паперової книги. В цілому, використання планшетника з підсвічуванням екрану збільшило швидкість читання у всіх учасників дослідження, незалежно від гостроти зору.

Перш за все дослідження вчених було спрямоване на пошук рішення проблем людей з макулодистрофією (дегенеративне захворювання центральної частини сітківки). Ця хвороба є найпоширенішою причиною втрати зору у людей старше 50 років і щорічно зачіпає мільйони людей. На жаль, лікування даного захворювання хірургічним шляхом неможливо, а окуляри не можуть вирішити проблему погіршення зору. Тому до цих пір, для того щоб читати, люди з макулодистрофією в основному користувалися громіздкими та неефективними збільшувальними стеклами.

У дослідженні Медичної школи в Нью-Джерсі брали участь 100 добровольців з різною гостротою зору. У результаті з'ясувалося, що при використанні планшета IPad і шрифту розміром 18 хворі могли читати зі швидкістю, щонайменше на 42 слова за хвилину швидше, в порівнянні з читанням звичайної книги або газети. Більш скромний приріст в 12 слів за хвилину був досягнутий при використанні електронної книги Kindle з таким же шрифтом. При цьому найбільший прогрес при використанні обох пристроїв спостерігався у людей з найгіршим зором і найбільшою різницею в гостроті зору кожного ока (на рівні 20/40).

Дослідники вважають, що головною перевагою IPad стала потужна підсвітка екрану, яка має значення для особливого чинника зору, так званої контрастної чутливості. Ця здатність дозволяє виділяти об'єкт на фоні і розрізняти відтінки сірого. У людей зі слабким зором майже завжди присутня ослаблення контрастної чутливості. Яскравий висококонтрастний кольоровий дисплей будь-якого традиційного планшетника в цьому випадку є великим плюсом. У той же час електронна книга Kindle, виконана за технологією "електронного паперу" E Ink, підсвічування не має і для пацієнтів зі слабким зором менш контрастна.


Останні новини