Сополімери збільшать ємність hdd в 5 разів – американські вчені

Ємність комп'ютерного жорсткого диска може збільшитися в п'ять разів завдяки процесам, розробленим хіміками та інженерами Техаського Університету в Остіні.


Для цього дослідники застосовують техніку, яка заснована на самоорганізації речовин, відомих як блок-сополімери. Результати описані в статті журналу Science. Там також приділяється увага реальним тестам у співпраці з HGST, одним з провідних новаторів у світі дисків.

"Останні кілька десятиліть у світі спостерігалося стійке, експонентний ріст кількості інформації, яка може бути збережена в пам'яті електронного пристрою, але межа вже досягнуто, і ми натикаємося на фізичні обмеження", - розповів С. Грант Уілсон, професор хімії і біохімії в Коледжі інженерних і природничих наук.

При сучасних способах виробництва нулі й одиниці записуються у вигляді магнітних точок на безперервній поверхні металу. Чим ближче один до одного точки, тим більше інформації можна там зберегти. Але настає межа насичення. Точки стали розташовуватися настільки близько, що будь-яке подальше збільшення їх числа в безпосередній близькості один від одного, змусить їх почати впливати на магнітні поля сусідів і зробити їх нестабільними.

"Вся світова галузь зараз не може вибратися з межі в один терабіт інформації на квадратний дюйм", - сказав Уілсон. - Якщо ми за допомогою існуючого методу попросту зрушимо точки ще ближче один до одного, вони почнуть час від часу мимоволі перемикатися, і накопичувальні властивості жорстких дисків будуть загублені. Тоді станеться біда. Можете собі уявити, що в один прекрасний день ваш банківський рахунок просто спонтанно зміниться? "

Однак є один важливий фактор: якщо точки надійно ізольовані один від одного, вони можуть бути зрушені значно ближче один до одного без всякої дестабілізації.

Групі професорів Уїлсона і Еллісона вдалося розробити особливі сополімери, якими покривають пластини жорсткого диска. В результаті на його поверхні виходить вигадливий малюнок найтонших доріжок сополимера, який і екранує магнітні точки один від одного. При цьому щільність точок збільшується п'ятикратно.

Команда добилася великого прогресу за низкою напрямків. При правильно підібраною температурі і відповідних умовах дослідники зуміли синтезувати блок сополімерів з необхідними параметрами, які самостійно формують ізолюючі елементи з найменших точок у світі. І що вражає, відбувається це за якісь 30 секунд, що також є рекордом.

Поки невідомо, коли ця прогресивна технологія знайде дорогу до практичної реалізації в наших комп'ютерах, але помітно, що світові виробники комп'ютерної пам'яті вже виявили до неї дуже серйозний інтерес.


Останні новини