Microsoft створить операційну систему для «розумного будинку»

Дослідницький підрозділ Microsoft (MS Research) працює над перспективним проектом, головним завданням якого є створення програмної платформи для організації автоматизованого управління компонентами, що формують так звану концепцію «розумний дім» (Smart House).


У сучасному будинку, помічає Microsoft, часто можна відшукати десятки сучасних електронних пристроїв: до них відноситься електроніка, використовувана в розважальних цілей, на зразок ігрових консолей, планшетів, телевізорів; персональні комп'ютери, ноутбуки і смартфони, необхідні для роботи в домашніх умовах; «розумна» побутова техніка, здатна, наприклад, самостійно виходити в Інтернет (холодильники, що замовляють продукти харчування в магазинах, які здійснюють доставку на будинок, або мікрохвильовки, скачують нові рецепти з кулінарних сайтів), і, нарешті, системи безпеки, що включають в себе камери спостереження і різні сенсори.

Однак, примусити все це працювати як єдину, добре контрольовану систему не так-то просто. Виробники електроніки пропонують рішення, часто несумісні з пристроями конкурентів або ж з «екзотичними» системами: більшість власників домашніх систем відеоспостереження бажали б отримувати відео з камер в режимі реального часу на свої смартфони, але для цього доводиться йти на зайві хитрощі та фінансові витрати.

У Microsoft вважають, що проблеми сумісності можна вирішити, об'єднавши всі пристрої в мережу, централізований контроль над якою повинна забезпечити «домашня операційна система» - HomeOS, що надає користувачам прості, інтуїтивні способи управління електронікою, що знаходиться у них удома. Можливості HomeOS, за задумом Microsoft, можна розширювати сторонніми програмами, які будуть продаватися в спеціальному магазині додатків HomeStore - в ньому ж можна буде придбати і додаткову електроніку для свого «розумного будинку».

Прототип HomeOS, який вже використовується в декількох домогосподарствах, дозволяє контролювати мережі електроживлення та освітлення, а також управляти домашньою технікою та електронікою. Втім, концепцію «розумного будинку» майбутнього не можна звести виключно до IT-сфері - дизайн, елементи інтер'єру і обробки (Натяжні стелі на potolki-stroy.ru, системи підігріву та клімат-контролю) будуть грати не менш важливу роль.


Останні новини