Володимир Семиноженко: Частка IT-індустрії у ВВП вже до 2015 року може досягнути 2-3%

Частка IT-індустрії у ВВП України вже до 2015 року може досягнути 2-3%. Щорічні темпи зростання галузі в 40%, а то і 50% цілком реальні.


Про це сказав Глава Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України (Держінформнауки) Володимир Семиноженко, коментуючи вплив податкових пільг на розвиток ІТ.

"Бізнес в галузі IT переважним чином базується на інтелектуальному ресурсі. Однак працівникам неможливо платити високі зарплати в тому випадку, якщо близько 70% іде на податки. Саме тому одним з основних наслідків введення пільгових ставок для галузі буде виведення її з тіні", – сказав Володимир Семиноженко.

На його думку, IT-компанії поступово будуть відмовлятися від використання "сірих" схем, що в перспективі дозволить їм створювати нові "легальні" робочі місця, розширювати участь у міжнародній кооперації та активніше залучати інвестиції.

"Наш IT-бізнес отримає можливість частіше братися за проекти, які робляться "під ключ", замість того, щоб працювати на підряді в іноземних компаній", – впевнений В.Семиноженко.

"Розвиток високотехнологічних секторів і, у першу чергу, IT, зробить нашу економіку менш чутливою до кон'юнктурних коливань на світових ринках, від чого сьогодні потерпають сировинні галузі. Крім того, виробництво в сучасні секторах дає найбільшу додаткову вартість, дозволяючи позитивно впливати на торговельний і платіжний баланси", – підсумував він.


Останні новини