Індійські вчені винайшли новий спосіб армування бетону

У виданні ndustrial & Engineering Chemistry Research опубліковані цікаві результати експериментів по використанню волокон джуту в якості заміни арматури в бетонних конструкціях.


Джут - це дуже дешеве рослинне волокно, яке виготовляється з рослини сімейства Мальвові. Рослина виростає в тропіках Азії, Африки, Америки, Австралії, найбільші посівні площі - в Індії та Бангладеш. Джут використовується для виготовлення мішковини, шпагату та інших поширених продуктів. Після бавовни, джут - найбільш широко використовується натуральне волокно.

Нове дослідження показує, що джут також можна застосовувати в якості недорогого армуючого волокна для цементних розчинів. Автор дослідження, індійський вчений Субхасіш Маджумдер, і колеги відзначають, що на сучасному ринку спостерігається відродження інтересу до використання природних волокон, які дешевше і екологічніше сталі або синтетичних волокон, таких як нейлон. При цьому використання джуту робить бетон більш стійким до тріщин, що в деяких випадках особливо важливо, наприклад, в регіонах з різкими перепадами температур.

Також виявилося і ще одну важливу перевагу джуту перед сталлю і синтетикою: він уповільнює застигання бетону, що дозволяє у багатьох випадках обійтися без використання автомобілів з бетономішалкою. Це здешевлює транспортування і дозволяє використовувати звичайні вантажівки, а не дорогу спеціалізовану техніку, якої в країнах, що розвиваються не так вже й багато. Також, більш тривалий період застигання дозволяє перевезти джутовий цемент на більшу відстань - на будівництва, що перебувають у найвіддаленіших регіонах.


Останні новини