Голандські вчені винайшли вітроелектростанцію без лопастей

Вчені з голландського Delft University of Technology спільно з архітектурною компанією Mecanoo розробили новий спосіб вироблення електрики з енергії вітру.


Їх вітроелектростанція EWICON відрізняється від звичних вітряків тим, що у неї немає обертових лопатей.

EWICON схожа на величезну тенісну ракетку і являє собою велику прямокутну конструкцію з гратами усередині. У оригінального вітряка немає рухомих механічних частин, оскільки він перетворює енергію вітру в електрику за допомогою електростатики.

Принцип роботи EWICON простий: з невеликої сітчастої труби (негативного електрода) біля основи вітряка розпорошуються позитивно заряджені крапельки води, які підхоплюються вітром і штовхаються в напрямку позитивного сітчастого електрода. У свою чергу, електрод захоплює позитивні заряди і таким чином утворюється різниця потенціалів, яка виробляє електрику.

Розробники відзначають, що дизайн EWICON дуже простий: можна виготовити сітчасту раму будь-якої форми і розміру, а також поєднати її з сонячними панелями. Правда, є обмеження на мінімальний розмір, оскільки необхідно, щоб вітряк сам забезпечував себе енергією, необхідною для перекачування води.

Поки ефективність перетворення енергії EWICON не розкривається. Існує всього один прототип, встановлений перед будівлею університету, тим не менш, за словами очевидців, цей зразок безперервно живить яскраву неонову вивіску. В принципі, навіть якщо EWICON в 2-3 рази менш ефективний, ніж традиційні вітряки з обертовими лопатями, він все ж має величезну перевагу - безшумність. Вітряки EWICON можна поставити де завгодно, і вони навіть прикрасять краєвид. При цьому немає ризику для птахів, менше ймовірність ураження блискавкою і падіння в результаті ураганного вітру.


Останні новини