CERN відновлює найперший інтернет-сайт


Вчені Європейського центру ядерних досліджень (CERN) приступили до спроб відновити саму першу сторінку в Інтернеті.


Мета проекту - зберегти оригінальне фізичне устаткування і програмне забезпечення часу появи на світ інтернету.

Всесвітня комп'ютерна мережа була створена 20 років тому працювали в CERN професором сером Тімом Бернерс-Лі.

За словами Дана Нойес, веб-менеджера CERN, відновлення першої в історії сторінки в інтернеті допоможе прийдешнім поколінням вивчати, як саме інтернет змінив і продовжує змінювати життя людини.

"Я хотів би, щоб мої діти усвідомили значимість цього моменту в історії людства. Інтернет зараз скрізь, він став як би "нормальним" явищем, і є небезпека того, що ми просто забудемо, наскільки фундаментально він змінився", - каже Дан Нойєс.

"Зараз унікальний момент в історії, адже ми все ще можемо включити найперший сервер і побачити, як він працює. Ми хочемо це зберегти".

Учасники проекту також сподіваються, що реставрація першої веб-сторінки і першого веб-сайту нагадають про ідеали і сподівання творців інтернету.

Технологія інтернету заснована на децентралізації контролю та вільному для всіх доступі до інформації. Саме завдяки цій архітектурі інтернету майже всі працюють у веб-просторі переконані у важливості свободи слова, загального доступу до інтернету, і їм властива тенденція до децентралізації інформації.


Останні новини