Уряд визначив процедуру проведення реєстрації технологій, створених чи придбаних за бюджетні кошти

Уряд затвердив Порядок реєстрації технологій і їх складових, що створені чи придбані за бюджетні кошти або створені чи придбані підприємствами державної форми власності.


Відповідну постанову № 472, розроблену Держінформнауки, Уряд прийняв 3 липня 2013 року.

Як повідомив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, документ встановлює порядок державної реєстрації технологій і ведення реєстру технологій, створених чи придбаних за бюджетні кошти або підприємствами державної форми власності.

«Реєстрація технологій і ведення їх державного реєстру забезпечується Держінформнауки на основі поданих заявником реєстраційної картки технології та довідки про наявність повного комплекту документів щодо технології, - зазначив В.Семиноженко. - Інформація про такі технології розміщується на офіційному веб-сайті Агентства у вільному доступі».

При цьому він додав, що документом визначені конкретні строки здійснення реєстрації.

В.Семиноженко зауважив, що загальний доступ до інформації про відкриті (несекретні) зареєстровані технології містить такі відомості: назва технології; інформація про державне підприємство, що створило або придбало технологію, суб’єкт господарювання, що створив або придбав технологію за рахунок бюджетних коштів, або власника технології; короткий опис технології; контактні дані.

Надання інформації про зареєстровані секретні технології здійснюється у порядку, встановленому Законом України «Про державну таємницю» та іншими нормативно-правовими актами в сфері охорони державної таємниці. У разі виникнення необхідності засекречення зареєстрованої технології суб’єкт господарювання зобов’язаний інформувати про це Держінформнауки.

За його словами, документ дозволить систематизувати та уніфікувати інформацію щодо технологій, які створені чи придбані за бюджетні кошти, сприятиме поширенню інформації про технології серед потенційних підприємств-споживачів, а також впровадженню вітчизняних технологій в реальному секторі економіки.

Згідно з постановою, центральні органи виконавчої влади у місячний строк повинні привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цим документом.


Останні новини