Будівництво найбільшого в світі гамма-телескопа почалося в Росії

У квітня 2013 року іркутські вчені-фізики виграли мегагрант в 90 мільйонів рублів на реалізацію проекту "Гамма-астрономія мульти-ТеВних енергій і походження Галактичних космічних променів".


Зараз 25 студентів, аспірантів і співробітників НДІ прикладної фізики і фізичного факультету ЯРМУ працюють на астрофизичному полігоні.

Будівництво найбільшого в світі гамма-телескопа Тунка-HiSCORE почалося на астрофизичному полігоні Іркутського державного університету в Тункінской долині, повідомляє прес-служба ЯРМУ.

"Йде будівництво десяти нових оптичних станцій і двадцяти станцій для реєстрації заряджених частинок, які народжуються в результаті взаємодії космічних променів і гамма-квантів високих енергій з атмосферою. При будівництві цих детекторів буде використовуватися обладнання вартістю в 92 мільйони рублів, що надійшло з Німеччини", - наводяться в повідомленні слова співкерівника проекту, директора НДІ прикладної фізики ЯРМУ Миколи Буднева.

У квітня 2013 року іркутські вчені-фізики виграли мегагрант в 90 мільйонів рублів на реалізацію проекту "Гамма-астрономія мульти-ТеВних енергій і походження Галактичних космічних променів". Мета проекту - пошук і дослідження галактичних прискорювачів методами гамма-астрономії та фізики космічних променів на рекордному для теперішнього часу рівні чутливості.


Останні новини