Володимир Семиноженко: Посилення боротьби з піратством в Інтернеті не повинно обмежувати свободу громадян щодо доступу до інформації

«Сьогодні всі країни світу вимушені вирішувати складну дилему між вільним розповсюдженням інформації та порушенням прав власності. Багато з них вимушені приймати законодавчі акти, спрямовані проти піратства в Інтернеті», - сказав голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко.


Він додав: «Це цілком логічно, адже разом з випереджаючим розвитком інформаційних технологій широкі верстви користувачів Інтернету отримали можливість розміщувати для загального доступу будь-які аудіовідеоресурси, тексти або комп’ютерні програми. Зрозуміло, що серед цього масиву інформації наявний й піратський контент, що закономірно викликає занепокоєння правовласників».

На думку Володимира Семиноженка, для України, з огляду на погіршення її статусу в “Списку 301”, прийняття антипіратського закону також є актуальним. Подібний закон підготовлено Державною службою інтелектуальної власності, зараз він погоджується для внесення на розгляд Уряду. Водночас голова Держінформнауки підкреслив: «Статус-кво за цим складним питанням може бути досягнуто тільки при урахуванні всіх зацікавлених сторін – тобто й правовласників, й представників ІТ-спільноти, й користувачів всесвітньої мережі. Те, що такий компроміс необхідний, засвідчують нещодавні події навколо російського антипіратського закону».

Нагадаємо, що антипіратський закон, прийнятий 1 серпня в Росії, відразу ж викликав обурення громадськості - за його відміну вже зібрано підписи більш 100 тис. осіб.

«Посилення боротьби з піратством в Інтернеті не повинно створювати штучні умови для блокування Інтернет-ресурсів, що працюють цілком прозоро та законно, й тим паче – обмежувати свободу громадян щодо доступу до інформації», - підсумував Володимир Семиноженко.


Останні новини