Володимир Семиноженко: Без технології 4G подальший розвиток ІКТ в Україні неможливий

Без запровадження технології 4G неможливий подальший розвиток вітчизняних інформаційно-комунікативних технологій, однією зі складових яких є Інтернет-трафік, наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.


За його словами, упродовж 2011-2013 років у багатьох країнах світу – Європейського Союзу, СНД, а Азії та Африки – третє покоління зв’язку (3G) в діапазоні 2100 МГц запроваджено досить широко, а на рівні законодавства передбачена технологічна нейтральність для діапазонів 900/1800МГц з метою надання послуг зв’язку 3G та/або 4G (LTE).

«Тому гальмування із запровадженням в Україні послуги з Інтернет-доступу за стандартами останніх поколінь зв’язку (3G, 4G) створює реальну загрозу значного технологічного відставання інформаційного суспільства та впровадження ІКТ», - переконаний Володимир Семиноженко.

Голова Держінформнауки відзначає, що розуміння необхідності подальшого розвитку, поширення і популяризації технології зв’язку четвертого покоління в українському суспільстві існує. Так, у Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні, яку Уряд схвалив на засіданні 15 травня ц.р., зазначається, що одним із стримуючих факторів впровадження електронного урядування в Україні є проблеми організації широкосмугового доступу для користувачів і низькі показники якості доступу до Інтернету. Тому створення інфраструктури широкосмугового доступу до Інтернету на всій території України віднесено в зазначеній Стратегії до пріоритетів формування сучасної інформаційної інфраструктури країни. У тому числі мобільний широкосмуговий доступ на базі використання технологій мобільного зв’язку третього та четвертого поколінь.

Крім того, з метою завершення процесу конверсії смуг радіочастот Кабінет Міністрів України доручив відповідним центральним органам влади переглянути Національну таблицю розподілу смуг радіочастот України і План використання радіочастотного ресурсу України з урахуванням міжнародного розподілу, результатів Всесвітньої конференції радіозв’язку 2015 року Міжнародного союзу електрозв’язку і директив Європейського Союзу (постанова Уряду від 14.08.2013 № 590).

На вирішення цього питання спрямоване і останнє доручення Президента від 11 вересня 2013 року щодо забезпечення реалізації національного проекту “Відкритий світ”, яким передбачається створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв'язку четвертого покоління (4G)». Відповідно до доручення Глави держави Кабінет Міністрів повинен забезпечити необхідне для реалізації проекту фінансування, застосувати податкові стимули для постачання необхідного обладнання тощо.

«Питання впровадження технологій мобільного зв’язку третього та четвертого поколіннь є надзвичайно актуальне і важливе для розвитку інформаційного суспільства в Україні. Це не тільки розвиток економіки як такої, це – наш імідж у світі. І ми повинні докласти всіх зусиль, щоб він був на висоті. При цьому слід пам’ятати, що робота має бути комплексною та вестися у різних напрямках, бо рівень споживацького попиту на 4G залежить не лише від дій влади, але й від координації дій усіх учасників и складових ринку», - підкреслив Голова Держінформнауки.

Довідково

4G (англ. 4th Generation) — четверте покоління пересувного (мобільного) радіозв’язку, наступник стандартів, які відносяться до 3G та 2G. Перший прихід поколінь відбувався при переході з аналогових (1G) до цифрових (2G) стандартів передачі на початку 1990-х. Наступний крок (3G) приніс підтримку мультимедіа, передачу з розширеним спектором, тобто стало можливо передавати дані на великих швидкостях. Очікуваний перехід до 4G принесе All-IP із комутацією пакетів, мобільний широкосмуговий доступ із швидкостями до гігабіту за секунду при передачі із використанням декількох несучих.


Останні новини