Органи влади напрацюють пропозиції із врегулювання питання використання назв в домені .УКР

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив усім органам влади напрацювати та подати на розгляд Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України пропозиції щодо унормування питання використання назв в домені .УКР.


Як повідомив Голова Держіфнормнауки Володимир Семиноженко, відповідне доручення Глави Уряду базується на перших результатах реєстрації власних інформаційних ресурсів в національному домені .УКР, яку центральні органи виконавчої влади розпочали наприкінці серпня поточного року, а також на результатах широкого громадського обговорення пакету документів з урегулювання кола питань адміністрування національного домену в інтересах всієї української Інтернет-спільноти.

Володимир Семиноженко зазначив, що проведена робота засвідчила необхідність державногоунормування питань використання назви органів влади та географічних назв у доменних іменах в домені .УКР територіальними органами влади та державними установами. Також потребує унормування Порядок резервування доменних імен для державних потреб, врахування в ньому як інтересів держави так і Інтернет-спільноти.

Згідно з дорученням Прем’єр-міністра, заінтересовані органи виконавчої влади, в складі яких є територіальні підрозділи або до сфери управління яких відносяться державні установи, повинні надати Держінформнауки пропозиції із зазначеного питання до 1 листопада 2013 року.

У свою чергу Держінформнауки за результатами пріоритетної реєстрації доменних імен в домені .УКР зобов’язується розробити та подати до 31 грудня 2013 року Міністерству освіти та науки проект відповідного акту з подальшим його внесенням на розгляд Уряду.

Довідково

З 22 серпня 2013 року в Україні почав функціонувати національний загальнодоступний кириличний домен верхнього рівня .УКР. Першими доменними іменами, внесеними в реєстр адрес органів державної влади у кириличному домені .УКР, стали адреса президент.укр, уряд.укр,парламент.укр, електронне-урядування.укр. Зараз триває період пріоритетної реєстрації доменних імен для державних органів. Через місяць список тих, хто може скористатись пріоритетним правом, буде розширено, а пізніше така реєстрація стане відкритою для всіх бажаючих.

Національний кириличний домен верхнього рівня .УКР було делеговано Україні 28 лютого 2013 року Міжнародною корпорацією ICANN, що займається розподілом нових доменних імен. Заявку на нього в ICANN Український мережевий інформаційний центр (UANIC), маючи повноваження від Уряду України, подав ще 16 листопада 2009 року.

Україна стала четвертою країною світу, яка створила свій кириличний домен в Інтернеті – після РФ, Сербії та Казахстану.


Останні новини