Голова Громадської ради ICANN високо оцінив роботу Уряду в розробці Інтернет-простору

Голова Громадської ради ICANN, голова At Large Advisory Committee Олів'є Крепі-Леблонд високо оцінив досягнення України у напрямку розвитку Інтернет-простору.


Про це він заявив під час зустрічі з Головою Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимиром Семиноженком, яка відбулася сьогодні в Будинку Уряду.

«Це надзвичайно важлива політична подія, що Україна отримала свій національний загальнодоступний кириличний домен верхнього рівня .УКР», - наголосив Олів'є Крепі-Леблонд.

Він додав, що особисто стежить за прогресом України в цьому питанні, і йому надзвичайно приємно відзначити наполегливість і цілеспрямованість роботи Уряду у розвитку Інтернет-простору.

«Я задоволений теперішнім рівнем співробітництва та роботою, яка здійснюється Україно щодо інтеграції в глобальних Інтернет-простір. Я дуже уважно стежу за цим процесом», - підкреслив Голова Громадської ради ICANN.

У свою чергу Голова Держінформнауки поінформував свого співрозмовника про кроки Уряду щодо широкого впровадження кириличного домена .УКР. він зазначив, що це досить довгий і технологічно складний процес. На даний момент, продовжується період пріоритетної реєстрації, яка триватиме 4 місяці й передбачатиме декілька етапів. Упродовж першого місяця у домені .УКР реєструватимуться органи державної влади, потім – органи місцевого самоврядування, географічні назви, власники торгівельних марок, інших об’єктів інтелектуальної власності та окремі категорії заявників. Після цього реєстрація в національному домені стане відкритою для всіх бажаючих. У перспективі українці також отримають можливість користуватися кириличними адресами електронної пошти.

«У цьому контексті ми вивчали досвід Росії, яка раніше отримала кириличний домен і вже має певні напрацювання. І загалом досвід різноманітних країн надзвичайно важливий в розвитку Інтернет-простору, бо для нас важливо з одного боку і національні інтереси врахувати, а з іншого - забезпечити відкритість та доступність Інтернету для користувачів», - заявив Володимир Семиноженко.

Крім того, повідомив Голова Держінформнауки, Уряд продовжує тісно співпрацювати з неурядовими організаціями з метою демократичного вирішення зазначених питань, у тому числі адміністрування адрес в Інтернет-просторі.

Довідково

З 22 серпня 2013 року в Україні почав функціонувати національний загальнодоступний кириличний домен верхнього рівня .УКР. Першими доменними іменами, внесеними в реєстр адрес органів державної влади у кириличному домені .УКР, стали адреса президент.укр, уряд.укр, парламент.укр, електронне-урядування.укр. Зараз триває період пріоритетної реєстрації доменних імен для державних органів. Через місяць список тих, хто може скористатись пріоритетним правом, буде розширено, а пізніше така реєстрація стане відкритою для всіх бажаючих.

Національний кириличний домен верхнього рівня .УКР було делеговано Україні 28 лютого 2013 року Міжнародною корпорацією ICANN, що займається розподілом нових доменних імен. Заявку на нього в ICANN Український мережевий інформаційний центр (UANIC), маючи повноваження від Уряду України, подав ще 16 листопада 2009 року.

Україна стала четвертою країною світу, яка створила свій кириличний домен в Інтернеті – після РФ, Сербії та Казахстану.


Останні новини