Оптоволоконні датчики зроблять потяги безпечніше

Система оптоволоконних датчиків уздовж 36-кілометрової ділянки високошвидкісних приміських залізничних шляхів, що з'єднують Гонконг і материковий Китай, за останні кілька років виробила більше 10 мільйонів вимірювань.


Ці виміри продемонстрували роботу системи, яка покликана захистити пасажирські та вантажні поїзди від нещасних випадків. Датчики можуть оперативно виявити ймовірні проблеми, такі як надмірна вібрація , механічні дефекти, швидкісні і температурні аномалії.

Як тільки система фіксує проблему, вона тут же сповіщає про неї машиніста. Той, у свою чергу, повинен вжити ряд заходів для того, щоб уникнути нещасного випадку. Під час семирічних випробувань датчики близько 30 разів фіксували аномальні вібрації. І в деяких випадках вібрації дійсно становили небезпеку для потягу, і навіть могли призвести до його краху. В інших випадках аномальна вібрація спостерігалася через використання невідповідного мастила, а значить, дозволяли механікам під час замінити його і запобігти передчасне зношування деталей.

Система оптоволоконних датчиків була розроблена для полегшення технічного обслуговування залізничного транспорту і скорочення витрат на його ремонт. Вже зараз зрозуміло, що система дозволяє залізничним компаніям економити не менше 250 тис. доларів на рік. Важливо, що сама мережа оптоволоконних датчиків коштує на третину дешевше інших систем моніторингу,  які використовуються на високошвидкісній залізниці.


Останні новини