Володимир Семиноженко: Обрано оператора домену .УКР

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Координаційної ради Українського мережевого інформаційного центру (УМІЦ) 17 жовтня.


Про це повідомив Голова державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Cеминоженко.

«Заяви на технічне обслуговування реєстру домену.УКР було подано двома компаніями: ТОВ «Хостмайстер», яке здійснює адміністрування домену .UA, та ТОВ «Технічний центр Інтернет», яке більше 2-х років активно співпрацює з адміністратором домену .УКР та у складі Технічної групи УМІЦ забезпечувало процес делегування домену .УКР», - наголосив Володимир Семиноженко.

За результатами аналізу на відповідність встановленим вимогам поданих заяв від претендентів за поданням Адміністратора домену Координаційна рада визначила Оператором реєстру домену .УКР ТОВ «Технічний центр Інтернет».

«За результатами засідання Координаційна рада погодилася з обґрунтуванням і аргументацією адміністратора і обрала оператором реєстру домену .УКР «Технічний центр Інтернет». Наступним кроком стане укладання договору між адміністратором і оператором», - повідомив В.Семиноженко.

Голова Держінформнауки нагадав, що заявки від організацій-претендентів Український мережевий інформаційний центр приймав з 13 вересня по 12 жовтня поточного року.

При цьому В.Семиноженко зазначив, що відбір компаній, які прагнули стати оператором, відбувався на конкурсній основі. До конкурсу допускалися компанії, зареєстровані в Україні не менше ніж за два роки до моменту подання заяви. У статутному капіталі таких юридичних осіб частка іноземної компанії не повинна перевищувати 10%. До того ж претендент не повинен бути державним або комунальним підприємством або підприємством з держчасткою понад 50%.

Згідно з вимогами встановленими для оператора реєстру домену .УКР він зобов'язаний забезпечити розробку, впровадження і безперебійне обслуговування системи реєстрацій доменних імен в домені. УКР. Тимчасова концепція з впровадження та розвитку домену .УКР від 16 серпня 2013 року передбачає, що технічна інфраструктура домену .УКР повинна відповідати вимогам, що встановлюються відповідними технічними документами ICANN щодо сталої її роботи, збереження даних, які обробляються елементами цієї інфраструктури, захисту від несанкціонованого доступу.

Також на засіданні Координаційної ради, яке відбулось 17 жовтня було розглянуто та затверджено Угоду про акредитацію реєстраторів та Договір між Адміністратором та Оператором реєстру домену .УКР, розглянуто пропозиції Адміністратора домену .УКР щодо встановлення тарифів на послуги акредитації реєстраторів. Крім цього, Координаційною радою було розглянуто питання щодо утворення комісії з досудового вирішення доменних спорів та винесено на громадське обговорення проект Положення про Комісію з досудового вирішення доменних спорів та Порядок розв’язання доменних спорів.

Довідково

Національний кириличний домен верхнього рівня .УКР було делеговано Україні 28 лютого 2013 року Міжнародною корпорацією ICANN, що займається розподілом нових доменних імен. Заявку на нього в ICANN Український мережевий інформаційний центр (UANIC), маючи повноваження від Уряду України, подав ще 16 листопада 2009 року.

Україна стала четвертою країною світу, яка створила свій кириличний домен в Інтернеті, — після РФ, Сербії та Казахстану. Загалом національні домени мають приблизно тридцять країн світу.

На даний час продовжується другий етап пріоритетної реєстрації. На сьогоднішній день в реєстр внесено вже 56 доменних імен в домені .УКР, ще біля 30 заяв органів влади знаходяться на етапі розгляду адміністратором домену.


Останні новини