Диску-довгожителеві пообіцяли мільйон років зберігання

Вчені з Університету Твента та Науково-дослідного інституту у Фрайбурзі розробили прототип носія, інформація на якому здатна проіснувати, на думку авторів, до мільйона років.


Опис диску викладено у вигляді препринту в архіві Корнельського університету, стисло про нього пише Technology Review.

Для виготовлення диску вчені використовували найтугоплавкіший метал, вольфрам, укладений в захисну оболонку з інертною кераміки, нітриду кремнію. Металу надавали структуру з борозенками шириною близько 100 нанометрів за допомогою звичайної технології травлення з використанням фоторезиста. Інформація кодувалася методом «вкладених» QR-кодів (де пікселі одного коду самі є кодами) з розрахунком на використання 550-нанометрового світла для зчитування.

Той що вийшов носій інформації зможе проіснувати в читаємому вигляді до мільйона років, вчені обгрунтовують досвідом з прискореним старінням. Аргументація заснована на кінетичному законі Арреніуса, який пов'язує температуру і швидкість протікання реакції. Виходячи з цього, якщо носій витримує годинну інкубацію при температурі 200 градусів Цельсія, то при кімнатній температурі він проіснує як мінімум протягом мільйона років.


Останні новини