Уряд передав НДІ "Оріон" до сфери управління Держінформнауки

Кабінет Міністрів України передав цілісний майновий комплекс державного підприємства «Науково-дослідний інститут «Оріон» до сфери управління Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації.


Відповідне розпорядження Уряд прийняв на засіданні 13 листопада 2013 року.

До цього НДІ «Оріон» був підпорядкований Міністерству промислової політики, яке є правонаступником Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном.

«Передача цілісного майнового комплексу «Оріон» до сфери управління Держінформнауки дозволить забезпечити його ефективне функціонування, як науково-виробничого підприємства, яке братиме участь у виконанні великих науково-технічних та інноваційних проектів державного значення, зосередження його діяльності на дослідженнях, розробці і впровадженні у виробництво новітніх технологій», - наголосив Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко, доповідаючи це питання на засіданні Уряду.

При цьому В.Семиноженко зазначив, що процес передачі НДІ «Оріон» до сфери управління Держінформнауки був ініційований самим колективом підприємства. Учені та спеціалісти державного підприємства зверталися і до Президента України, і до Кабінету Міністрів з проханням врегулювати ситуацію, у якій опинився науково-дослідний інститут, та посприяти збереженню цього наукового закладу. З цього приводу неодноразово відбувалися збори професійного активу «Оріону».

Довідково

ДП «Науково-дослідний інститут «Оріон» засноване на державній власності понад 50 років тому - провідне підприємство України в галузі приладобудування.

Відповідно до статуту основними напрямами діяльності НДІ «Оріон» є дослідження і розробки в галузі технічних і природничих наук, технічні випробовування й дослідження, впровадження у виробництво новітніх технологій. ДП НДІ «Оріон» володіє унікальними можливостями щодо розробки і виготовлення як окремих активних та пасивних електронних елементів, так і НВЧ-блоків і вузлів на їх основі.

Постановою Кабінету Міністрів №1734 від 23.12.2004 р. НДІ «Оріон» внесений у перелік установ, які мають стратегічне значення для безпеки держави. Останні 20 років інститут веде активну зовнішньополітичну діяльність. Експортні можливості НДІ «Оріон» на найближчі три роки згідно з діючими контрактами та підписаними протоколами про наміри складають 80-120 млн. грн.


Останні новини