Володимир Семиноженко: Українська галузь ІТ демонструє позитивну динаміку залучення іноземних інвестицій

Незважаючи на негативні тенденції у світовій економіці, українська галузь ІТ демонструє позитивну динаміку розвитку.


Зокрема, спостерігається зростання прямих іноземних інвестицій у сферу інформації та телекомунікації України, підкреслив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

Так, згідно з даними Державної служби статистики станом на жовтень українська IT-галузь освоїла $2 млрд. 82 млн. іноземних інвестицій. На 1 січня поточного року розмір іноземного акціонерного капіталу у сфері IT склав $1 млрд. 994 млн .

За словами Голови Держінформнауки, увага Уряду до проблем збільшення іноземних інвестицій в Україну свідчить про зацікавленість нинішньої влади у тісній співпраці з міжнародним капіталом і його використанні з метою сприяння розвитку вітчизняного виробництва. «Україна залишається цікавою країною для залучення іноземних інвестицій. Про це свідчать хоча б останні дані Європейської бізнес асоціації, згідно з якими інвестиційна привабливість нашої держави поступово продовжує зростати: якщо у другому кварталі інвестиційна привабливість нашої країни покращилася з 2,12 до 2,17 бала (за 5-бальною шкалою), то уже в третьому кварталі цей показник піднявся до 2,37 бала», - наголосив Володимир Семиноженко.

Інформаційні технологій визначені в Україні одним із пріоритетних галузей економіки. Тому залучення інвестицій, їх спрямування на розвиток високотехнологічних виробництв – серед основних завдань, підкреслив Володимир Семиноженко.

Слід зазначити, що упродовж I півріччя поточного року Україна на 44% збільшила обсяг експорту комп’ютерних послуг. Разом з цим, за оцінками експертів у минулому році експорт послуг сфери вітчизняних ІТ склав близько $800 млн. В цілому в 2013 році експерти очікують, що експорт продукції в галузі інформаційних технологій з України складе близько $1,8 млрд. За цим показником наша країна входить до п’ятірки лідерів регіону Центральної та Східної Європи.


Останні новини