У Києві відкрито науково-практичну конференцію "Енергоефективний університет"

21 листопада 2013 року Перший заступник Міністра освіти і науки Євген Суліма відкрив II Міжнародну науково-практичну конференцію «Енергоефективний університет», присвячену проблемам ефективного використання енергоносіїв в університетах та екологічним аспектам.


Конференція проходить на базі Київського національного університету технологій та дизайну, повідомляє прес-служба МОН.

Перед початком конференції Євген Суліма оглянув новий сучасний тепловий пункт головного навчального корпусу університету.

Особливістю цього теплового пункту є те, що він дає змогу автоматично забезпечувати мікроклімат в аудиторіях університету, шляхом погодозалежного регулювання. Окрім цього, теплопункт дозволяє підтримувати економний режим теплоспоживання у вихідні та святкові дні, а також у період канікул. Досвід експлуатації таких теплопунктів показує, що його окупність складе один опалювальний сезон, а заощадження на теплоспоживанні складе понад 200 тисяч гривень. Це вже четвертий тепловий пункт, який введений в експлуатацію у будівлях університету.

Окрім цього, Перший заступник Міністра відкрив та оглянув експозицію результатів наукових досліджень та інноваційних проектів наукових шкіл Київського національного університету технологій та дизайну.

Серед основних напрямів експозиції: екотехнології (сучасні технології виготовлення одягу для дітей; пластифікуючі препарати нового покоління; нові методи визначення та надання властивостей безпеки споживання і комфортності текстильних матеріалів різного цільового призначення тощо); нанотехнології (сучасні розробки у сфері одержання нанонаповнених бактерицидних поліпропіленових монониток на основі поліетилентерефталату, який біологічно розкладається; новий асортимент соціально-орієнтованих полімерних волокнистих матеріалів із застосуванням наноматеріалів; літій-іонні джерела струму з підвищеними енергетичними характеристиками тощо); енергоефетивність та ресурсозбереження (результати впровадження інноваційних проектів у сфері енергоощадних технологій та енергоефективності в університеті).

Відкриваючи конференцію, Євген Суліма зачитав вітання Міністра освіти і науки Дмитра Табачника.

«Вирішення проблем ощадного споживання енергоносіїв в українських вищих навчальних закладах є нагальною справою, оскільки тільки такі освітні заклади зможуть стати експериментальними майданчиками для формування енергосвідомого фахівця, пропагування екологічного та енергоефективного стилю життя сучасної молодої людини», - йдеться у зверненні Міністра до учасників, гостей та організаторів II Міжнародної науково-практичної конференції «Енергоефективний університет».

У свою чергу, Перший заступник Міністра Євген Суліма зазначив, що вже на сьогодні ми можемо говорити про результати упровадження енергоефективних технологій у вищих навчальних закладах України.

«Міністерство працює над питанням залучення позабюджетних коштів та інвестицій. Ведеться робота з Європейським інвестиційним банком стосовно визначення сфер освітньої галузі України для фінансування проектів. Підписаний Меморандум між Міністерством і банком про фінансування проектів у таких напрямах: дошкільна освіта; технічні університети; університетський сектор. Міністерством також проведено роботу щодо формування портфелів інвестиційних проектів», - повідомив Євген Суліма.

У конференції взяли участь Олександр Мазурчак, радник Голови Київської міської державної адміністрації; Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги; представники представництва Європейського союзу в Україні, Пекінського університету технологій та бізнесу (Китайська Народна Республіка), Університету Нельсона Мандели (Південна Африка), Ставропольського технологічного університету сервісу (Російська Федерація), компанії «Regio-DesignGmbH» (Федеративна Республіка Німеччина), вищих навчальних закладів України, вітчизняних та міжнародних організацій, бізнесу, фахівці, науковці.


Останні новини