У НТУУ «КПІ» презентували сучасну аудиторію для дистанційного навчання

28 листопада 2013 року у Великій фізичній аудиторії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» відбулося урочисте відкриття-презентація аудиторій, обладнаних для організації і проведення дистанційного навчання.


НТУУ «КПІ» у 2013 році став учасником Європейського освітнього проекту з організації та проведення навчання студентів різних країн з використанням сучасного обладнання для телетрансляцій. Цей проект започаткував Центрально-Європейський університет м. Скалиця (Словаччина), який створив розгалужену мережу аудиторій для телемостів в університетах Словаччині, Великобританії, Франції, Росії і України. Тепер до неї долучився і Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

У презентації взяли участь Президент Словацької Республіки у 1999-2004 рр. Рудольф Шустер, ректор Центрально-Європейського університету м. Скалиця Гейде Шварцзова, директор Інституту стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми «Україна» Павло Гайдуцький, представники Міністерства закордонних справ України, викладачі, аспіранти і студенти НТУУ «КПІ».

Обладнання для теле-, відеотрансляцій і проведення відеоконференцій встановлено в трьох аудиторіях КПІ на 50, 100 та 350 осіб, причому найбільше студентів може прийняти саме історична Велика фізична аудиторія КПІ, якій майже стільки ж років, скільки самому університету. Великі інтерактивні екрани і потужні комп’ютери дають змогу проводити лекційні та семінарські заняття за участю викладачів і студентів університетів різних країн.

Пілотною для співпраці в рамках проекту в НТУУ «КПІ» обрано спеціальність «Екологічний менеджмент», за якою київські студенти-магістранти зможуть здобути подвійний диплом НТУУ «КПІ» та Центрально-Європейського університету

«Я впевнений, що система проведення навчальних телемостів, відеоконференцій з використанням новітніх телекомунікаційних технологій дозволить університету забезпечити ефективніше навчання за програмами подвійних дипломів, дасть змогу студентам поглибити знання, підвищити кваліфікацію викладачів і розширити міжнародну співпрацю за різними напрямами», – наголосив, виступаючи на церемонії, ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський.

В наступні п’ятнадцять хвилин усі, хто зібрався у Великій фізичній аудиторії, на власні очі побачили роботу нового обладнання: проректор НТУУ «КПІ» з навчально-виховної роботи Геннадій Варламов провів телеміст з п’ятьма учасниками проекту – Закарпатським державним університетом (м. Ужгород), Центрально-Європейським університетом м. Скалиця і філіалом цього університету в м. Кощице (Словацька Республіка), Академією освіти і розвитку (Оксфорд, Великобританія), Академією праці і соціальних відносин (Москва, Російська Федерація). Київські політехніки не лише почули голоси, але й побачили представників цих вишів, які зібралися в аудиторіях, обладнаних такою ж само апаратурою, яка відтепер є і в КПІ.

Для учасників церемонії за допомогою нового обладнання була також проведена презентація Світового центру даних при НТУУ «КПІ» «Геоінформатика і сталий розвиток». Його директор Костянтин Єфремов розповів про завдання СДЦ і його роль у забезпеченні міждисциплінарних досліджень. Серед цих завдань – накопичення, обробка, збереження наукових даних, надання доступу до них для навчання і, звісно, для проведення наукових досліджень. Одним із ключових їх напрямів є сфера сталого розвитку, до числа складових якої входять екологічні аспекти, безпосередньо пов’язані з пілотною спеціальністю проекту.

Насамкінець студентів і викладачів НТУУ «КПІ» тепло привітали Президент Словацької Республіки у 1999-2004 рр. Рудольф Шустер і ректор Центрально-Європейського університету м. Скалиця Гейде Шварцзова.


Останні новини