Уряд затвердив План заходів з підтримки розвитку індустрії програмної продукції до 2014 року

Кабінет Міністрів України затвердив План заходів з підтримки розвитку індустрії програмної продукції на 2013-2014 роки. Відповідне розпорядження Уряд прийняв на засіданні 4 грудня 2013 року.


Як повідомив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, документ розроблений Держінформнауки з метою забезпечення реалізації Закону України «Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції» від 16 жовтня 2012 року.

Голова Держінформнауки зазначив, що План заходів, зокрема, передбачає щоквартальне проведення моніторингу результатів реалізації Закону України “Про внесення змін до розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції” стосовно збільшення обсягу надання послуг, підвищення середньої заробітної плати та створення нових робочих місць в індустрії програмної продукції.

Крім того, Держінформнауки разом із Міністерством освіти і науки та національною академією науки до квітня 2014 року повинні опрацювати питання створення проблемної (ключової) лабораторії фундаментальних наукових досліджень у сфері інформаційних технологій. У ці ж строки будуть напрацьовані пропозиції щодо удосконалення підготовки фахівців для індустрії програмної продукції.

Згідно з Планом заходів передбачається робота над пілотними проектами з організації державно-приватного партнерства у сфері освіти з питань інформаційних технологій. Над цим питанням Держінформнауки, Мінеконормрозвитку та відповідні профільні асоціації працюватимуть упродовж наступного року - до грудня.

Також впродовж наступного року здійснюватимуться заходи щодо удосконалення порядку застосування стандартів з розроблення та впровадження програмного забезпечення, стандартів з оформлення відповідної документації, а також буде подано на розгляд Кабінету Міністрів України законопроект щодо внесення змін до Цивільного кодексу України в частині уточнення прав на службові твори, укладення на безоплатній основі договорів щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності.

Крім того, планується проведення бізнес-форумів і виставок з питань розроблення програмного забезпечення за кордоном та в Україні.


Останні новини