Винесено на громадське обговорення концепцію програми розвитку виробництва НВЧ-приладів

Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації розробило проект концепції Державної цільової науково-технічної програми «Розвиток новітніх технологій та створення компонентної бази електроніки НВЧ на 2014-2018 роки».


Документ розміщено на сайті Держінформнауки для громадського обговорення

Як зазначив Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко, проект Концепції держпрограми розроблено Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 8 листопада 2013 року.

За його словами, схвалення проекту концепції дасть змогу розробити та прийняти зазначену державну цільову науково-технічну програму. «А прийняття програми забезпечить розроблення та впровадження у серійне виробництво конкурентоздатні вітчизняні радіотехнічні комплекси, апаратури і систем з характеристиками, які відповідають світовому рівню. Також ця програма забезпечить випереджаючий розвиток наукоємних технологій та компонентної бази твердотільної та електровакуумної НВЧ-електроніки», - наголосив Володимир Семиноженко.

Це в свою чергу забезпечить зростання в таких базових галузях економіки як приладобудування, транспорт та зв'язок, охорона здоров'я, а також розв’язання важливих соціальних завдань, спрямованих на створення нових робочих місць, підвищення рівня життя українського народу. Наприклад, як повідомив Голова Держінформнауки, виконання програми дасть змогу створити понад 10 тис. нових робочих місць, а також забезпечити виробництво продукції із застосуванням НВЧ-технологій на 788 млн. грн. за перші 5 років дії програми із наступним щорічним зростанням на 20%.

Разом з цим реалізація програми дозволить збільшити в перші 5 років експорт НВЧ-приладів на суму понад 325 млн. грн. Надходження до держбюджету очікуються у розмірі понад 260 млн. грн.

Також передбачається, що буде організоване виробництво компонентів та приладів НВЧ електроніки в обсягах, які необхідні для задоволення потреб обороноздатності та систем запобігання терористичним діям.

Проектом розпорядження, яким пропонується затвердити концепцію програми, пропонується визначити Держінформнауки замовником зазначеної програми.


Останні новини