Російські вчені просять ввести 10-річний мораторій на ГМО

У Загальнонаціональній асоціації генетичної безпеки дійшли висновку, що має сенс ввести десятирічний мораторій на використання трансгенних культур в Росії.


За цей час фахівці мають намір вивчити їх вплив на організм людини, передає Інтерфакс.

«Необхідно заборонити ГМО в країні - ввести мораторій на 10 років. А в цей час, поки ГМО будуть заборонені, можна планувати експерименти, перевірки. Може бути, будуть розроблені нові методи досліджень», - заявила в інтерв'ю інформаційному агентству віце-президент Загальнонаціональної асоціації генетичної безпеки (ОАГБ ) Ірина Єрмакова.

За її словами, сьогодні більшість проведених досліджень говорить про небезпеку для людини ГМО-продуктів. Ірина Єрмакова повідомила, що не тільки в Росії, але і в інших країнах було доведено, що ГМО негативно впливають на організм. Експерт пояснила, що для впровадження гена (в продукт, який планується змінити генетично) використовується трансгенна пухлинотворні грунтова бактерія.

«Вживання і використання ГМО, отриманих таким шляхом, може призводити до пухлин, у тому числі і раковим, і до ожиріння тварин», - підкреслила Ірина Єрмакова.

Відомо, що в країнах, де вживаються продукти, що містять ГМО, відзначений сплеск онкологічних захворювань і діабету. За словами віце-президента ОАГБ, перед введенням ГМО-продуктів на ринок не було проведено достатньої кількості досліджень про вплив цього продукту на здоров'я людини.

Уряд РФ затвердив правила державної реєстрації генно-інженерно-модифікованих організмів, призначених для випуску в навколишнє середовище, а також продукції, отриманої із застосуванням таких організмів або містить такі організми.

Постанова набирає чинності 1 липня 2014 року. За оцінками експертів, перший урожай ГМО Росія зможе отримати вже до 2016-2017 років, так як процес реєстрації насіння займе не більше двох років.


Останні новини