Ізраїль став повноцінним членом ЦЕРН

Європейська організація з ядерних досліджень (ЦЕРН) прийняла до свого складу Ізраїль.


Як повідомляється на сайті організації, відповідну резолюцію 12 грудня одноголосно схвалив її рада, і членство Ізраїлю стане офіційним, як тільки ця країна сповістить ЮНЕСКО про ратифікацію її владою конвенції ЦЕРН.

Ізраїль стає 21-м за рахунком членом ЦЕРН і першим з 1999 року новим членом цієї організації. Крім того, це перша неєвропейська країна, прийнята до складу ЦЕРН. Процес асоціації Ізраїлю з Європейською організацією з ядерних досліджень тривав з 1991 року: тоді країна отримала статус спостерігача, а пізніше, в 2011 році, стала асоційованим членом.

В даний час статус асоційованого члена в ЦЕРН має Сербія, після ратифікації угод національними парламентами в аналогічному становищі опиняться Україна і Кіпр.  Крім того, повноцінне членство повинна в найближчі роки отримати Румунія, яка має в ЦЕРН статус кандидата. Росія в 2012 році подала заявку на асоційоване членство, але поки поряд з низкою інших держав є спостерігачем.

ЦЕРН - найбільша в світі фізична лабораторія, яка виникла в 1954 році і спочатку називалася Європейським центром ядерних досліджень (від цієї назви французькою мовою утворена використовуються досі абревіатура). Найбільша поповнення складу ЦЕРН сталося в 1990-х завдяки колишнім країнам соціалістичного табору. Останньою перед Ізраїлем повне членство в організації отримала Болгарія.


Останні новини