Facebook втратить 80% користувачів до 2017 року – дослідження Принстонського університету

Двоє кандидатів наук Принстонського університету вирішили дослідити процес збільшення аудиторії соціальних мереж, таких як Facebook або Twitter, з використанням моделі, яка застосовується для вивчення поширення інфекційних захворювань.


Використовуючи згадану концепцію для створення математичної моделі, вчені дійшли до висновку, що соціальна мережа Facebook найближчим часом опиниться в стані різкої втрати популярності, а кількість її користувачів впаде на 80% до 2017 року.

“Використання моделі динаміки розвитку інфекційних хвороб для соціальних мереж виглядає інтуїтивно коректним, бо багато з користувачів приєднуються до соцмереж тому, що це вже зробили їхні друзі”, говориться в дослідженні.

В якості тестового зразка вчені використовували мережу MySpace, яка свого часу швидко набула значної популярності, досягла піку розвитку, а потім раптово зникла, втративши більшість користувачів.

Виявилося що її показники чудово корелюються з даними щодо популярності пошуку інформації про MySpace в пошуковій системі Google.  Наступним кроком вчені застосували подібний підхід до інформації, що стосується Facebook.

Результати виглядають не дуже привабливо для інвесторів Facebook. Виявилося, що, згідно до застосованої моделі, Facebook найближчим часом почне активно втрачати користувачів.

“Екстраполяція результатів на ситуацію з Facebook дає підстави вважати, що ця мережа втратить 80% клієнтів майже одрзу після досягнення піку між 2015 і 2017 роками”, говориться у висновках.

Останнім часом багато говорять про те, що Facebook втрачає популярність серед молоді. За даними iStrategyLabs, Facebook втратив 3.3 млн користувачів віку тінейджерів протягом останніх трьох років і, одночасно з мережі пішли ще 3.4 млн користувачів віком від 18 до 24 років.

Дослідники розуміють, що розвиток соцмереж не є повністю подібним до поширення захворювань, а ситуація з мережею MySpace мала свої унікальні особливості, проте вони вважають, що їхня модель цілком може застосовуватися для прогнозів.

Наразі автори теорії очікують коментарів від своїх колег та критичних зауважень фахівців, після чого збираються удосконалити свій підхід.


Останні новини