Володимир Семиноженко: Угоду про асоційоване членство України в ЦЕРН треба ратифікувати у стислі строки

Верховна Рада України повинна якнайшвидше ратифікувати підписану восени минулого року Угоду про асоційоване членство України в Європейській організації ядерних досліджень (ЦЕРН).


Про це заявив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

«Зараз необхідно докласти максимум зусиль для пришвидшення процесу проходження всіх необхідних внутрішньодержавних процедур, щоб Парламент уже найближчим часом міг прийняти рішення про ратифікацію цієї надзвичайно важливої для нашої держави Угоди», - заявив Володимир Семиноженко.

«Враховуючи здобутки українських вчених та їх вклад в розвиток світової науки, а особливо проектів, які реалізуються ЦЕРНом, набуття Україною статусу асоційованого члена у цій організації є логічним і очікуваним кроком», - вважає Голова Держінформнауки.

За його словами, ратифікація дозволить ввести в дію угоду з ЦЕРН, що у свою чергу активізує двостороннє співробітництво нашої держави з цією поважною науковою організацією.

Таким чином будуть створені сприятливі умови для інтеграції України до Європейського наукового та дослідницького простору на міждержавному рівні, а також розширені можливості науково-дослідних установ і підприємств України стосовно участі у тендерах ЦЕРН, виконання замовлень на виготовлення високотехнологічного обладнання, дослідженнях в галузі ядерної медицини.

«Як асоційований член Україна зможе долучитися до створення нових матеріалів, розробки та впровадження нових обчислювальних та інформаційних технологій, розвитку грід-мереж, направляти молодих вчених на стажування та продовжувати співпрацю в рамках робіт за дослідницькими проектами ЦЕРН», - додав В.Семиноженко.

Довідково

CERN (ЦЕРН, від фр.Conseil Europ?en pour la Recherche Nucl?aire, Європейська організація з ядерних досліджень) - провідна міждержавна організація, міжнародний дослідницький центр європейської спільноти, найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій. ЦЕРН засновано 29 вересня 1954 року.

Співробітництво України та ЦЕРН здійснюється з 1993 року відповідно до положень угоди про подальший розвиток наукового і технічного співробітництва в галузі фізики високих енергій від 2 квітня 1993 року (без набуття Україною членства чи іншого юридичного статусу у цій організації). У березні на виконання розпорядження Кабінету Міністрів від 21 лютого 2011 року № 151 було підписано спільну декларацію Кабінету Міністрів і ЦЕРН про науково-технічну співпрацю, в якій висловлено намір Уряду України приєднатися до ЦЕРН із статусом асоційованого члена. Офіційну заявку на проходження процедури відповідності критеріям асоційованого члена ЦЕРН Україна подала на розгляд Ради ЦЕРН наприкінці 2011 року.

3 жовтня 2013 року Україна і ЦЕРН уклали Угоду щодо надання нашій державі статусу асоційованого члена в ЦЕРН. Україна є першою країною серед держав СНД, яка стала асоційованим членом ЦЕРН


Останні новини