Порошенко вніс на ратифікацію угоду про членство України в ЦЕРН

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної ради для ратифікації угоду про надання Україні статусу асоційованого члена Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН).


Відповідний законопроект у вівторок, 5 серпня, зареєстрований на сайті парламенту. Документ про прийняття України до числа асоційованих членів організації був підписаний в жовтні 2013 року.

Україна і ЦЕРН підписали угоду про співпрацю в 1993 році. Українські вчені беруть участь в експериментах на детекторах ALICE, CMS та LHCb Великого адронного коллайдера. На Україні знаходиться один з вузлів обчислювальної мережі ЦЕРНу.

ЦЕРН - провідна світова організація в сфері фізики елементарних частинок, створена В1953 році. Членами організації є 20 європейських країн, а ряд країн, зокрема, США, Японія, Індія і Росія мають статус спостерігачів. Рада ЦЕРН у 2010 році вирішила переформатувати участь в роботі організації. Неєвропейські країни отримали право на статус асоційованого члена, який раніше розглядався як перехідний до повноправного і був можливий тільки для країн Європи. У той же час статус спостерігача поступово скасовується.


Останні новини