Індустріальні парки "Кривбас", "iPark" та "BionicHill" можуть отримати понад 5 млрд. грн. інвестицій

Про це зазначив директор Департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту Василь Федюк, передає прес-служба Агентства.


«Держінвестпроект успішно реалізовує Закон України «Про індустріальні парки», свідченням чого є вже 11 індустріальних парків, які за півроку було внесено до Реєстру. Зокрема, останні три - «Кривбас» (Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.), «iPark» (Комінтернівський район, Одеська обл.) та «BionicHill» (Київ) - Агентство вже також додало до Реєстру», – розповів В. Федюк.

Як він повідомив, орієнтовний загальний обсяг інвестицій у ці парки становить 250 млн. грн. у «Кривбас», понад 500 млн. грн. в iPark, 4,45 млрд. грн. у BionicHill. Ці індустріальні паки розміщуються в найбільш інвестиційно-привабливих регіонах України. BionicHill розвиватиме сфери високих технологій, енергоефективності та енергозбереження; «Кривбас» зорієнтований на розвиток кластерів машинобудування та будівельної індустрії; «iPark» працюватиме в напрямі переробної, приладобудівної, нафто-хімічної промисловості, автомобілебудування, робототехніки тощо.

За словами В. Федюка, це лише перший етап створення індустріальних парків в Україні. Їх подальший розвиток залежатиме, зокрема, від державної підтримки облаштування інженерно-транспортної інфраструктури. «Як засвідчує світова і європейська практики, індустріальні парки вимагають конкретної підтримки від держави щодо створення відповідної інфраструктури – підведення зовнішніх мереж, комунікацій тощо, – наголосив В. Федюк. – Саме за такою формою створювалися високотехнологічні парки в Туреччині, Чехії, Словаччині, Польщі та в інших країнах». А вирішальною умовою успішності парків буде спроможність ініціаторів залучити ефективні керуючі компанії до управління ними. Як повідомлялося раніше, Криворізький, Одеський та Київський індустріальні парки зможуть забезпечити українцям створення майже 40 тис. робочих місць.

До Реєстру вже внесено індустріальні парки в містах: Рясне-2 у Львові, Долина Івано-Франківської обл., Славута Хмельницької обл., Коростень Житомирської обл., Кременчук Полтавської обл., Свема Сумської обл., Соломоново Закарпатської обл. та Перший український індустріальний парк у смт. Велика Димерка Київської обл.


Останні новини