Науковці Національного університету «Львівська політехніка» перевіряють якість бронежилетів для української армії

Науковці Національного університету «Львівська політехніка» взяли участь у перевірці якості бронежилетів для українських військових, які перебувають у зоні антитерористичної операції.


Вони також готові оцінити надійність броні нового українського бронетранспортера «Дозор-Б», перші зразки якого на Львівському бронетанковому заводі обіцяють показати вже у вересні цього року, повідомляє прес-служба університету.

«Ми проаналізували мікроструктуру, – розповідає вона, – визначили  механічні властивості та хімічний склад матеріалів, із яких виготовлені бронежилети. Вони дещо різнилися товщиною сталевої пластини, суттєво – вагою, були виготовлені за різними технологіями, але за механічними властивостями і пробивною здатністю виявилися практично однакові».

Відтак результати дослідження науковці невдовзі передали замовнику. Дане дослідження на тему оборонної галузі львівські політехніки виконали вперше за останні роки.  Проте питання переозброєння української армії на часі, тому кафедра, котра є  базовою для всього Західного регіону, й надалі  співпрацюватиме з підприємствами цієї галузі.

Слід наголосити, що кафедра прикладного матеріалознавства та обробки матеріалів Національного університету «Львівська політехніка» накопичила чималий  досвід ідентифікації матеріалів та проведення експертної оцінки надійності конструкцій.

Професор Зоя Дурягіна сподівається найближчим часом відкрити сертифіковану лабораторію, до якої має увійти експрес-аналізатор EXPERT-2L, за допомогою якого визначають елементний склад матеріалів. До кінця цього  року до Львівської політехніки має надійти обладнання, закуплене в межах «Темпус»-проекту.


Останні новини