Українські вчені розробили багатофункціональні печі для військовослужбовців в зоні АТО

Інститут технічної теплофізики НАН України за рахунок благодійних внесків співробітників виготовив і передав 8 жовтня 2014 р. військовослужбовцям однієї з військових частин 72-ї бригади Збройних сил України, які перебувають в зоні АТО, десять обігрівальних печей власної розробки.


Відмінною рисою печей, призначених для ефективного обігріву наметів, заглиблених фортифікаційних споруд, інших тимчасових приміщень об'ємом до 220 м , є універсальність споживання палива та довготривале його згоряння. Піч може працювати на дровах, бурому вугіллі, торфі, відходах деревини, пресованій соломі, паливних брикетах і пелетах тощо. Таких можливостей вдалося досягнути завдяки використанню нових оригінальних розробок ІТТФ НАН України в галузі технології та кінетики спалювання фракційного твердого біопалива з використанням двох і більше зон піролізу.

Печі обладнані розробленими фахівцями Інституту водяним та повітряним теплообмінниками з термоелектричними модулями, призначеними для отримання електричної енергії за рахунок різниці температур. Це дозволяє забезпечити освітлення приміщень та здійснювати зарядку акумуляторів рацій, мобільних телефонів та іншого обладнання.


Останні новини