В НТУУ "КПІ" стартував фестиваль інноваційних проектів "Sikorsky Challenge 2014"

14 жовтня у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» відкрився ІІІ Всеукраїнський фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2014».


Фестиваль названо на честь всесвітньовідомого авіаконструктора, киянина за походженням, колишнього студента Київського політехнічного інституту Ігоря Сікорського. Тож у логотипі фестивалю є і його капелюх – незмінний атрибут, з яким великий інноватор ХХ століття ніколи не розставався. Ну а гасло цьогорічного свята науки і технічної творчості «Мрії змінюють світ!».

Мета фестивалю – залучення учнівської та студентської молоді, а також науковців і підприємців до участі у дослідницьких програмах і проектно-конструкторській діяльності задля їх подальшої комерціалізації, створення стартапів і виведення інноваційних продуктів на міжнародні та національний ринки.

«Наші експерти підрахували, що якщо Україна переорієнтується на високотехнологічний шлях розвитку, відмовившись від традиційних сировинно-переробних та низькотехнологічних напрямків, то вже за десять років вона може збільшити свій високотехнологічний експорт з 3,5 відсотків, які ми маємо нині, до 20 відсотків, а внесок у ВВП країни за рахунок інноваційної діяльності може зрости з 4 відсотків до 50 відсотків. Тобто це – безальтернативний шлях розвитку країни і для цього ми започаткували і продовжуємо проводити ці фестивалі…, – наголосив на церемонії відкриття ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський. – Тож я хочу звернутися до молодих винахідників і побажати їм успіхів у цій дуже важливій справі!»

Учасників і гостей фестивалю також привітали директор освітніх програм Intel в Україні та СНД Тетяна Нанаєва, виконавчий директор Благодійної фундації «Відкриті серця» Євген Полтенко, президент Малої академії наук України член-кореспондент НАН України Станіслав Довгий, народний депутат України секретар Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій Олександр Мочков  та народний депутат України голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

У рамках фестивалю проводяться Всеукраїнський конкурс інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2014» і конкурс «Intel-Техно Україна 2014-2015» –  Національний  етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів «Intel ISEF». Загалом учасники конкурсів представили на фестиваль майже 200 розробок різноманітної тематики. Активну участь беруть у фестивалі юні дослідники Національного центру «Мала академія наук України», зокрема й у підготовці конкурсних робіт, організації та проведенні різноманітних його заходів.

Перед урочистою церемонією відкриття фестивалю його учасники та гості мали можливість ознайомитися з розгорнутою в холах Центру культури і мистецтв НТУУ «КПІ» виставкою проектів школярів-винахідників і отримати відповіді на свої запитання як від авторів розробок, так і від членів Організаційного комітету.

Всеукраїнський конкурс інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2014», який, власне, дав назву фестивалю, цього року розпочався 15 квітня. Після попереднього відбору і тренінгів у фінал вийшло 22 проекти, в тому числі й проекти членів МАН. Їх оцінюватиме авторитетне міжнародне журі, яке очолює відомий фахівець з IT-технологій, підприємець і бізнес-тренер Ігор Пеєр (Ізраїль).

Заключну професійну оцінку проектів Конкурсу «Sikorsky Challenge» забезпечує Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг, а набути навички подання презентації проектів англійською мовою фіналістам допомагає школа бізнес-англійської мови Yappi. Авторські колективи проектів-переможців конкурсу  отримають можливість реалізувати Їх у середовищі Наукового парку «Київська політехніка» за підтримки грантових та венчурних фондів.

Конкурс «Intel-Техно Україна 2014-2015» - Національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів, який проводиться за підтримки Посольства США в Україні, цього року взяв старт у серпні. В КПІ презентується 152  проекти переможців його регіональних етапів з 18 областей України, м. Києва і навіть Автономної Республіки Крим! Проекти оцінюватимуться по п’ятьох категоріях: «Математичні науки» (9 робіт), «Фізика та астрономія» (27 робіт), «Комп’ютерні науки» (34 роботи), «Інженерія» (54 роботи) та «Енергетика» (28 робіт).

На фестивалі буде визначено суперфіналістів цього конкурсу, які отримають змогу удосконалити свої розробки з науковцями в лабораторіях НТУУ «КПІ» та інститутів НАН України. Серед членів українського наукового журі конкурсу – провідні вчені та освітяни з наукових та науково-освітніх установ України (Інститути Національної академії наук України, НТУУ «КПІ» та інші). При визначенні переможців члени журі оцінюватимуть не лише науковий рівень проектів, але й  ті особливості, які підвищують шанси на перемогу на Intel ISEF, у тому числі презентаційні та комунікаційні навички конкурсантів, логічне мислення, володіння англійською мовою, самостійність та завершеність проектів,адже найкращі з суперфіналістів у травні 2015 р. представлятимуть Україну на Всесвітньому фіналі конкурсу «Intel ISEF» у м. Піттсбург (США).

Фестиваль проходить за фінансової підтримки «Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна», Міжнародної інвестиційної компанії Noosphere, інвестиційної компанії  ILand Management, венчурних фондів ім.В.С.Михалевича, Kalinin Invention Fund, Sikorsky Challenge Ventures Fund, AVentures, Detonate Ventures, корпорації  Intel, Благодійної фундації України «Відкриті серця», Незалежної асоціації банків України, компаній GlobalLodgic, Epam, Kingston Technology, Samsung, TP-LINK, та інших.

Фестиваль триватиме до 17 жовтня. Переможців конкурсів буде оголошено під час урочистого закриття 17 жовтня об 11-00.


Останні новини