Сергій Квіт відвідав Форум «Науково-технологічне забезпечення оборонно-промислового комплексу України»

14 жовтня 2014 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» розпочав роботу інформаційно-комунікативний захід «Науково-технологічне забезпечення оборонно-промислового комплексу України».


Під час загальної дискусії «Перспективи науково-технологічного забезпечення оборонно-промислового комплексу України» Міністр освіти і науки Сергій Квіт підкреслив важливість проведення форуму та зазначив, що неоголошена війна проти нашої країни потребує проведення таких заходів, що об’єднують всіх розробників, замовників, виробників оборонних технологій разом. За словами Міністра, якраз впровадження нових технологій забезпечує економічний розвиток держави та високий рівень життя населення.

Сергій Квіт також повідомив, що, попри суттєве недофінансування досліджень та відтік професійних кадрів з наукової сфери, Україна і досі залишається в числі країн-лідерів у сфері науки з виробництва сучасного озброєння. Серед підприємств, що займаються удосконаленням наявної та розробкою нової техніки, виробництвом обладнання та устаткуванням озброєння, Сергій Квіт назвав державні підприємства «Буран», АТ «Артем», «Квант», «Прогрес», завод імені Малишева, Конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова, КБ Південне та інші. На думку Міністра, ці підприємства своєю продукцією та технологіями охоплюють усі галузі оборонно-промислового комплексу: виробництво бронетанкової техніки, морської, спеціальної авіатехніки, повітряної оборони, артилерійського та високоточного озброєння. Завдяки цим підприємствам Україна входить до числа постачальників бронетанкової техніки та систем захисту броньованої техніки. Для захисту танків розроблено конкурентоспроможні вітчизняні системи динамічного захисту «Ніж», динамічного активного захисту «Дуплет», комплексного активного захисту «Заслон». Ці системи впроваджено у виробництво, прийнято на озброєння Збройних сил України, також постачаються на експорт. «Це приклад збереження та розвитку науково-технічного потенціалу оборонно-орієнтовних підприємств, тому ми повинні подумати, як збільшити їх кількість», - наголосив Міністр освіти і науки.

Як зазначив Сергій Квіт, бойові дії на Донбасі виявили низку проблем оборонно-промислового комплексу. Зокрема, залежність української техніки від іноземних комплектуючих, відсутність замкнутого циклу її виробництва, різні стандарти зброї української, Євросоюзу та НАТО. Серед головних проблемних питань Міністр назвав обмежені можливості бюджету щодо фінансування галузі. Тому необхідно визначити  пріоритетні напрями, де українська галузь конкурентоздатна та забезпечить імпортну незалежність.  Міністр навів приклад того, як Україна сьогодні змушена купувати дорогі безпілотники іноземного виробництва, при тому, що західні постачальники не гарантують супроводу їх експлуатації. «Водночас, маємо низку перспективних вітчизняних розробок, які тут представлені. Але їх досі купують для армії волонтери, тому що вони вважаються «саморобками», оскільки не пройшли відповідної сертифікації. Так, може, нам потрібно концентрувати зусилля, аби швидко довести ці розробки до потрібного рівня для наших збройних сил рівня?», - поставив риторичне запитання Сергій Квіт.

За словами Міністра освіти і науки, важливим кроком у сфері національної безпеки та оборони має стати цільове фінансування програм та наукових проектів для створення й впровадження сучасних технологій.

Сергій Квіт також запевнив учасників заходу, що за результатами обговорення питань заходу Міністерство освіти і науки ініціює розроблення та ухвалення в найкоротші терміни необхідних нормативно-правових актів. «Вже зараз пропоную створити спільним наказом МОН, НАН України та Укроборонпрому міжвідомчу робочу групу для дієвої координації наших зусиль».

Також у рамках заходу були представлені зразки продукції для оборонно-промислового комплексу, завершені проекти, що готові до впровадження у виробництво, та перспективні дослідно-конструкторські роботи за тематичними напрямами: високоточна зброя, індивідуальний захист, прилади та системи інфрачервоного діапазону, високоточне позиціонування цілей та об'єктів. Відбулася дискусія науковців та виробників щодо комплексного забезпечення потреб Збройних Сил України.

Зазначимо, Міністерство освіти і науки України спільно з Національною академією наук України проводить інформаційно-комунікативний захід «Науково-технологічне забезпечення оборонно-промислового комплексу України» з 14 до 16 жовтня 2014 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» за участю представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, вищих навчальних закладів, наукових установ, неурядових організацій.

Участь у форумі беруть провідні вчені наукових установ та вищих навчальних закладів, інженери та конструктори державних підприємств, керівники міністерств, представники бізнесових кіл.


Останні новини