Львівська політехніка – майданчик для обміну досвідом у запровадженні інноваційних комп'ютерних технологій у вищій школі

Саме з такої проблематики нещодавно у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася VI науково-практична конференція. У актовій залі головного корпусу учасників зібрання привітав проректор з науково-педагогічної роботи професор  Дмитро Федасюк.


Він, зокрема, підкреслив, що інформатизація вищої школи – це, насамперед, важлива передумова підвищення якості освітніх послуг і наукової роботи, зростання рівня ефективності управління вищими навчальними закладами, повідомляє прес-служба Національного університету «Львівська політехніка».

Промовець відзначив, що все ширше запровадження електронного вступу, системи «Абітурієнт» засвідчили прагнення самих навчальних закладів і запит суспільства зробити вступну кампанію прозорішою і відкритішою. Є чимало актуальних складових цієї проблематики — віртуальне  навчальне середовище, контроль знань студентів, електронні бібліотеки і електронні архіви тощо. Особливої актуальності набуває нині дистанційне навчання, зокрема, через наближення наступної зимової тривалої перерви у навчальному процесі задля економії енергоносіїв.

Робота конференції проходила у кількох секціях:  «Інформатизація навчального процесу», «Інтерактивні засоби навчання», «Інноваційні освітні технології в освіті».

Один із організаторів конференції, заступник директора Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки, кандидат технічних наук Леонід Озірковський зазначив, що, починаючи з 2009 року, через ці курси пройшло понад 400 осіб. Люди навчилися робити електронні дисципліни. На сьогодні маємо майже тисячу сертифікованих курсів, хоча рік тому їх було 300, а три роки тому – лише 20. Також він наголосив, що у віртуальному навчальному середовищі мають бути різні технологічні прийоми. Коли викладач читає лекцію в аудиторії, він бачить, як сприймають її студенти. Якщо починають засинати, може пожартувати, розповісти якийсь анекдот. А якщо на сайті записана якась лекція, а студент слухає її десь далеко, то потрібні відповідні технології, щоб студент ефективно сприймав навчальний матеріал.

Гостей зацікавила розроблена у «Львівській політехніці» новітня платформа Google Apps для використання в мобільних пристроях. Її презентував завідувач кафедри інформаційних мереж і систем професор Павло Жежнич (керівник Центру інформаційного забезпечення). Це технологія, яка дозволяє за допомогою сучасних технічних засобів дистанційно проводити заняття. Викладач може викликати студента до умовної дошки. Це будуть бачити і чути всі, хто бере участь у цій відеолекції чи відеоконференції.


Останні новини