Програмне забезпечення єдиної освітньої бази належить не Міносвіти, а приватній особі

Єдина база даних освіти, або ЄДЕБО, залишається предметом заробітку для приватних осіб, які отримали контроль над нею завдяки скандальному колишньому міністру освіти Дмитру Табачнику.


Приблизно 275 тисяч молодих українців намагаються вступити до вищих навчальних закладів по всій Україні цього року. Всі їхні персональні дані, пов’язані з освітою, адмініструються за допомогою єдиної бази даних, скорочено ЄДЕБО, передає "Радіо Свобода".

Ця база містить всю інформацію щодо абітурієнтів із 2011 року і, з одного боку, суттєво полегшує вступну кампанію. Доступ до неї мають всі вищі школи. З іншого боку, зараз вона є практично предметом шантажу приватною особою, яка є розробником та обслуговувачем програмного забезпечення для неї. Ця приватна особа вимагає, щоб Міністерство освіти та науки, що є розпорядником даних, сплатило повну ринкову вартість за програмне забезпечення – а це більше ніж десяток мільйонів гривень.

Цей контракт вона отримала за непрозорою та незрозумілою схемою, яка виникла за часів колишнього міністра освіти Дмитра Табачника, але продовжує діяти і дотепер. Міністерство освіти має лише рік, щоб домовитися про викуп програмного забезпечення або створити аналогічне.

Приватний розробник отримує фінансову винагороду від кожного звернення державних структур до бази даних та використання програмного забезпечення. За 3 роки так було виплачено на приватний рахунок 4 мільйони гривень.


Останні новини