Харківський політех презентував перший в Україні електромобіль із суперконденсаторною батареєю

Вчені кафедри «Автоматизовані електромеханічні системи» Національного технічного університету "ХПІ" презентували свою нову розробку – електромобіль із суперконденсаторною батареєю.


Електропривод з мікрокомп'ютерним управлінням був встановлений на переданий кафедрі Приватбанком автомобіль Daewoo Lanos замість бензинового двигуна.

Унікальність електромобіля полягає в тому, що це – перша в Україні машина із суперконденсаторною батареєю, яка при гальмуванні або під час спуску з гори заряджається прямо під час руху і економить електроенергію акумуляторів, при цьому ресурсу електроенергії на зразку вистачає на 50-70 кілометрів, після чого акумуляторна батарея перезаряджається.

Завідувач кафедри, д.т.н., професор Володимир Клепіков зазначив: «Електромобіль був створений у зв'язку з відкриттям на кафедрі в 2011 році спеціальності «Комп'ютеризовані системи електромобілів». Ми розробили технологію, що дозволяє переробити практично будь-який автомобіль в електромобіль, не змінюючи кардинально його механічну частину, що дозволяє в 5-7 разів заощадити на витратах на бензин.

Крім того, враховуючи світову тенденцію зростання випуску електромобілів, розробка і створення нашого електромобіля дозволяє готувати наших студентів фахівцями, здатними висококваліфіковано виконувати програмування, діагностику експлуатацію та ремонт електромобілів, а також брати участь в переробці експлуатованих автомобілів в електромобілі».

Керівництво університету, самостійно керуючи електромобілем, випробувало розробку, яка, в свою чергу, показала плавну і абсолютно безшумну роботу. Абітурієнти ж, які подають документи для вступу на технічні спеціальності університету, проявляли інтерес до машини і охоче фотографувалися на її фоні.


Останні новини