Ректор НТУ «ХПІ» відкрив Першу всеукраїнську олімпіаду і форум з кібербезпеки

23 жовтня в Premier Palace Hotel Kharkiv стартувала Перша всеукраїнська олімпіада і форум з кібербезпеки HackIT – 2015. З вступним словом виступив ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол.


Форум складався з лекцій, які провели близько 20 експертів, серед яких, наприклад — розробник біткоін-сервісів з Фінляндії Мартін Альберт (Martin Albert).

Увага приділялася практичним моментам — як захистити себе і свої дані від недоброзичливців і як не попастися на вудку шахраїв.

Захід розкрив теми про найбільш популярні способи крадіжки даних, найнадійніші методи захисту і вразливості сучасних комп'ютерів, цифрових пристроїв, методи шифрування даних і системи їх зберігання та передачі.

Паралельно з форумом, в сусідній кімнаті, проходила олімпіада. У ній взяли участь близько 100 осіб (в основному з Харкова, Києва та Одеси), які до цього склали тестові завдання. Половина з них — студенти НТУ «ХПІ» та Комп'ютерно-технологічного коледжу Політеху.

Один з організаторів заходів — проректор з науково-педагогічної роботи НТУ «ХПІ» Едуард Рубін зазначив, що участь Політехнічного на форумі велика: крім півсотні студентів, тут присутні більше десяти професорів вузу, що займаються дослідженнями у сфері IT-технологій.

«Ми хочемо показати, наскільки сьогодні важлива ця спеціалізація, привернути увагу до галузі безпеки в сфері IT. Весь світ давно мислить ширше, є ті, хто нападає в мережі і хто захищає, є повноцінні кібервійска. В Україні вже створюється кіберполіція. Але цьому напрямку поки приділяється недостатньо уваги у вузах. Кафедри є, але вони не повністю задовольняють існуючі потреби. Тому багато IT-фахівців самостійно розвиваються в цьому напрямку. В тому числі і для цього потрібен форум — обмінюватися знаннями та досвідом», — розповів Едуард Рубін.

Захід проводився напередодні 70-річчя підписання Статуту Організації Об'єднаних Націй, яке відзначається 24 жовтня. Організатори форуму з кібербезпеки і кіберолімпіади HackIT, а також керівництво ХПІ підтримало пропозицію Міжнародного комітету захисту прав людини проінформувати учасників про діяльність ООН і привітати їх з цією подією.

На знак солідарності, учасники форуму додали на свої бейджі листівки з символікою 70-річчя ООН. На підтримку всесвітньої акції, сходи в місці проведення заходу висвітлили блакитною підсвіткою — офіційним кольором Організації Об’єднаних Націй.

Проректор Едуард Рубін вручив вітальну грамоту Міжнародного комітету захисту прав людини ректору НТУ «ХПІ» Євгену Соколу.


Останні новини