Вступна кампанія в ЗДМУ – подано понад 5800 заяв

Завершився відповідальний етап вступної кампанії у Запорізькому державному медичному університеті – реєстрація та допуск до участі в конкурсному відборі заяв абітурієнтів.


У ЄДЕБО зареєстровано  5801 заява вступників, з них  наразі допущено для участі в конкурсі – 5087. Попри складнощі, які доводиться цьогоріч долати на шляху до омріяної вищої освіти абітурієнтам, тривоги та нервування їхніх батьків, цього року претенденти подали  на кілька сотень заяв більше, аніж минулого.

Найпопулярнішою  серед вступників ЗДМУ є спеціальність «Медицина», її опановувати бажає 2239 осіб. Традиційно затребуваними є спеціальності  «Стоматологія», «Фармація», «Педіатрія». Цього року  вперше  в університеті започатковано підготовку фахівців галузі «Охорона здоров’я» за спеціальністю  «Фізична терапія, ерготерапія» (освітній ступінь - бакалавр). Відкрита спеціальність одразу привернула увагу вступників, майже триста з них виявили бажання  її здобувати.

У Запорізький державний медичний університет також подали  заяви в магістратуру 25вступників з дипломами бакалаврів, які вони отримали зовсім недавно. Цього року у виші відбувся випуск двадцяти восьми бакалаврів за спеціальністю «Лабораторна діагностика», 25 з них подали заяви в магістратуру.  Усі сумлінно ставилися до опанування фахом, тому зрозумілим є їхнє бажання продовжити навчання в магістратурі.

Щоранку біля корпусу, де працює приймальна комісія, збиралися вступники іще однієї чисельної категорії – молодші спеціалісти, за плечима яких уже є сходинка до професії – навчання в медичних коледжах. Окрім випускників Запорізького, який є структурним підрозділом ЗДМУ, заяви на вступ подали претенденти з Херсона, Миколаєва, Бердянська, Генічеська, інших міст України. До  фахового випробування  на спеціальності «Медицина», «Фармація», «Стоматологія», «Лабораторна діагностика»   допущено 235 абітурієнтів з числа молодших спеціалістів.

Вступна кампанія істотно  випробовувала  на міцність згуртовану команду приймальної комісії, її члени з самого початку роботи  підтвердили високий вишкіл та здатність конструктивно працювати й у екстремальних умовах. «До технічного секретаріату, а склад його щороку оновлюється майже на третину, входять старші викладачі, доценти, а наразі – навіть доктори наук і завідувачі кафедрами, – зазначила відповідальний секретар приймальної комісії ЗДМУ доцент Віра Одинцова. – Досвід та професійність, а ще витримка та терпіння кожного цінуються  на вагу золота, бо ця кампанія є істотно  відмінною за складністю від попередніх. Робота на перших порах тривала у паралельних вимірах – в університеті, який хоче отримати якісного студента, але змушений був перший тиждень приймання заяв діяти наосліп,  і в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, яка,перебуваючи на стадії удосконалення, виснажливо випробовувала  нерви  вступників та їхніх батьків. Найважче далися  перші дні, коли «німою» була ЄДЕБО,  з її  розробниками не було жодного зв’язку, безслідно зникала частина  заяв вступників,  не висвітлювалися їхні  бали, неможливо було  прибрати, наприклад, помилково внесений абітурієнтом сільський коефіцієнт. Було прикро й образливо, що університет, який практично увесь рік готувався гідно  зустріти молоде поповнення, не в змозі був активно вплинути на ситуацію і зосередитися не на подоланні технологічних перепон, а на доборі справді  здібних, розумних, талановитих молодих людей, які згодом стануть хорошими лікарями, провізорами».

Прислужився  вступникам  консультаційний центр, який почав працювати в університеті  іще 29 червня. Фахівці   допомагали відвідувачам грамотно впоратися з електронною реєстрацією власних кабінетів, виготовленням і завантаженням скан–копій додатків до атестата, фотографій. Зверталося багато абітурієнтів із районів області, сільської глибинки, яким,  окрім цих документів,  потрібно було  завантажити й реєстраційні картки для визначення сільського коефіцієнту. Це значно посприяло певній кількості вступників  подати документи для вступу.

«Перший етап вступної кампанії перейдено, - говорить Віра Одинцова. – 29 липня відбудуться вступні випробування для бакалаврів, які вступатимуть в магістратуру, й для молодших спеціалістів за обраними спеціальностями. Ми прагнемо дуже ретельно відслідковувати історію кожного вступника, аби жодного не обійти увагою, адже за їхніми заявами – людські долі. Про усі проходження документів, списки допущених  до участі в конкурсному відборі на місця державного замовлення, важливі повідомлення для вступників  тощо оперативно інформуємо на сайті вишу. Попереду дуже важливий  період – підсумки конкурсного відбору.   Дай, Боже, щоб обійшлося без збоїв роботи Єдиної бази, а також інших несподіванок під час  внесення в ЄДЕБО результатів іспитових випробувань, і на завершальному – зарахуванні. Нехай превалює  студентська радість у кінці непростого першого випробування  на їхньому тернистому шляху до вищої освіти».


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...