Підсумки реєстрації та подальші етапи проведення ЗНО-2018

В Українському та регіональних центрах оцінювання якості освіти завершено обробку реєстраційних документів осіб, які виявили бажання взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.


Для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні цього року зареєстровано 335 843 особи. Минулого року для участі в тестуванні було зареєстровано 240 881 особу.

Найбільше учасників ЗНО зареєстровано для проходження тесту з української мови і літератури – 333 171 особа, з історії України – 168 927 осіб, з математики – 112 023 особи, четвертий предмет за кількістю зареєстрованих – англійська мова (89 312 осіб). У 2017 році кількість охочих скласти тести з української мови і літератури становила 239 945 осіб, з історії України – 182 219 осіб, з математики – 113 113 осіб, з англійської мови – 83 849 осіб. Другий рік поспіль спостерігаємо тенденцію до збільшення кількості зареєстрованих на зовнішнє незалежне оцінювання з географії. У 2018 році на цей предмет зареєструвалося на 6 123 особи більше порівняно з минулим роком.

Особи, які реєструвалися на ЗНО, найбільше обирали, окрім української мови і літератури, історію України та географію – 64 702 особи. Друга за популярністю комбінація предметів – історія України й біологія (61 663 особи). Історію України й англійську мову обрали 57 569 осіб.

Як і в попередні роки, регіональними лідерами за кількістю зареєстрованих осіб є м. Київ – 8, 47 %, Дніпропетровська – 7,39 %, Львівська – 6, 37 % та Харківська – 6,33 % області.

Порівняно з 2017 роком у 2018 році відбулися суттєві зміни в розподілі категорій осіб, зареєстрованих для проходження ЗНО.

Кількість випускників закладів загальної середньої освіти поточного року становить 185 508 осіб, що дещо менше порівняно з 2017 роком (193 023 особи). Перерозподіл у відсотковому складі вибірки зареєстрованих зумовлений збільшенням кількості зареєстрованих учнів (слухачів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти та студентів закладів вищої освіти. Нагадаємо, що у 2018 році ця категорія учасників ЗНО проходитиме державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови.

Державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови 2018 року складатиме 185 091 випускник закладів загальної середньої освіти, 42 220 учнів (слухачів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти та 75 987 студентів закладів вищої освіти. Найбільш популярними навчальними предметами, які обирають випускники закладів загальної середньої освіти для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, окрім української мови, є історія України математика (74 159 осіб), англійська мова (51 008 осіб) і біологія (51 002 особи). Історія України і математика популярні також серед учнів (слухачів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти та студентів закладів вищої освіти.

Під час організації зовнішнього незалежного оцінювання враховуються потреби різних категорій громадян. Так, майбутні учасники мають можливість здійснити вибір однієї з мов національних меншин для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (окрім тестів з української мови і літератури й іноземних мов). 160 077 осіб, зареєстрованих для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, складатимуть тести українською мовою. Найбільша кількість охочих складати тести російською мовою з математики – 12 155 осіб, з історії України – 8 027 осіб, з біології – 5 741 особа. Крім того, учасники складатимуть зовнішнє оцінювання польською мовою (12 тестів), румунською (677 тестів), молдовською (223 тести) й угорською (1 436 тестів).

До 30 квітня на інформаційних сторінках усіх учасників будуть розміщені запрошення-перепустки із зазначенням адреси пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання для проходження тестування з обраних учасниками навчальних предметів. Учасникам зовнішнього незалежного оцінювання необхідно самостійно роздрукувати запрошення-перепустку зі своєї інформаційної сторінки на веб-сайті Українського центру. Доступ до сторінки здійснюється за номером сертифіката ЗНО та пін-кодом, зазначеним у ньому. Окрім цього, адреси пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання будуть розміщені в мобільному додатку «Моє ЗНО».

Упродовж 3–21 травня триватиме додатковий період реєстрації. Право на реєстрацію в цей період мають:

  • учасники антитерористичної операції, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, і тому не мали змоги зареєструватися в основний період. Таким особам до пакета реєстраційних документів потрібно додати заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє незалежне оцінювання під час додаткової сесії, а також копію документа, що посвідчує відповідний статус (копію посвідчення учасника бойових дій, копію довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, копію паспорта громадянина України (або одного з батьків/опікунів тощо);
  • особи, засуджені до позбавлення волі або взяті під варту; усю необхідну інформацію про процедуру зовнішнього незалежного оцінювання такі особи можуть отримати в представника адміністрації установи виконання покарань, на якого покладено відповідальність за організацію та проведення зовнішнього незалежного оцінювання;
  • особи, які у 2018 році мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації (для участі в додатковій сесії тестування з навчальних предметів, результати зовнішнього оцінювання з яких будуть їм зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію).

Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання оприлюднено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Цього року додаткова сесія розпочнеться 2 липня тестуванням з української мови і літератури, 3 липня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з математики, 4 липня – з англійської й іспанської мов; 5 липня – з біології й німецької мови; 6 липня – з історії України; 9 липня – з географії й французької мови; 10 липня – з фізики. Завершиться додаткова сесія 11 липня тестуванням з хімії. Важливо зазначити, що тестування з іспанської, німецької та французької мов розпочинатиметься о 14:00.

Під час основного періоду реєстрації для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання було зареєстровано 214 осіб.

За інформацією УЦОЯО


Поділіться з друзями:   

Останні новини