Майбутні студенти бюджетної форми навчання повинні завдячувати ЗНО, - Ігор Лікарчук

Вчора університети оприлюднили списки зарахованих на бюджет. Усі, хто потрапив до цих списків, стали студентами завдяки зовнішньому незалежному оцінюванню.

На цьому наголосив екс-директор УЦОЯО Ігор Лікарчук на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

"Хтозна, якби склалася їхня доля, якби ЗНО не було. Я горджуся тим, що мені з командою вдалося систему ЗНО запровадити. Знали б ті, хто замовляв та виписував нам звинувачення у, начебто, скоєних злочинах, як то було впроваджувати ЗНО. Мабуть, непросто, якщо й до сьогодні запровадження ЗНО абсолютно об’єктивно вважають єдиною реформою в освіті, яка звершилася. Аналогів немає", - вважає він.

"Так, до сьогоднішнього ЗНО у мене особисто є багато зауважень і претензій. Я їх висловлюю не тому, щоб сказати: ми робили краще. А тому, що переживаю за долю системи, в яку я та моі колеги вклали величезну частину свого життя. А вона, якщо не буде розвиватися, то неминуче девальвується й згине. А я страшенно хочу, щоб іще десятки років абітурієнти, які успішно склали ЗНО й стали студентами, переживали те, що переживають цього дня їхні сьогоднішні ровесники", - наголосив Лікарчук.

Для довідки:

Комплекс організаційних процедур (передусім — тестування) спрямований на визначення рівня навчальних досягнень випускників середніх навчальних закладів при їхньому вступі до закладів вищої освіти. Мета зовнішнього незалежного оцінювання: підвищення рівня освіти населення України та забезпечення реалізації конституційних прав громадян на рівний доступ до якісної освіти, здійснення контролю за дотриманням Державного стандарту базової і повної середньої освіти й аналізу стану системи освіти, прогнозування її розвитку. Результати зовнішнього незалежного оцінювання зараховуються як результати державної підсумкової атестації і як результати вступних іспитів до закладів вищої освіти.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...