Відпрацювання на державу студентами бюджетниками необхідно переводити в правову площину, - Лілія Гриневич

Підхід щодо формування державного замовлення по кількості є такий, що воно є пропорційне і виводиться його цифра з кількості випускників повної загальної середньої, які здобули повну загальну середню освіту.


"Зараз іде постійний демографічний спад. І коли хтось каже, що зменшується державне замовлення, то воно зменшується пропорційно до зменшення кількості випускників. Воно не зменшується у співвідношенні" - зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в інтерв'ю "Прямому".

"Під державним замовленням насправді ми розуміємо всі ті місця, які оплачуються з державного бюджету. Це не відповідає змісту словосполучення "державне замовлення". Бо державне замовлення – це коли держава замовляє для ринку праці фахівців. Наприклад, держава спроектувала, що їй потрібна така-то кількість лікарів, потрібна така-то кількість вчителів для роботи в державних установах чи така-то кількість ще інших фахівців. І якщо вона їх замовляє, то ці фахівці повинні укласти контракт з державою та із закладом освіти про те, що вони потім будуть працювати на цих місцях, заради яких держава їх готує", - наголосила вона.

"Ви пам’ятаєте, як у нас девальвувалася ця історія, коли люди мали їхати за призначенням, і після підготовки вони робили різні відкріплення, і якщо не їхали, ніяких санкцій не було щодо них. Так? Тому що не були укладені договори. Тобто є треба переводити в правову площину, і тоді людина усвідомлено знає, що вона отримує місце державного замовлення, підписує такий контракт і має цей контракт потім після здобуття цієї освіти виконати", - зазначила Лілія Гриневич.

"Решта грошей віддаються університетам під різні програми. Ви знаєте, що у нас зараз запроваджена така система, що місце йде за абітурієнтом, гроші йдуть за абітурієнтом. І тоді ці поняття "державне замовлення" і ті кошти бюджету, які йдуть на підтримку навчання найкращих абітурієнтів за різними спеціальностями, – їх треба розділити. Це потребує змін у законодавстві України, і ми над цим працюємо, рівно ж як і працюємо над оновленням системи фінансування університетів", - повідомила міністр.


Поділіться з друзями:   

Останні новини