Рахункова палата: Держзамовлення у ВУЗах ніяк не допомагає економіці України

У 2010-2011 році кількість місць за держзамовленням у державних вузах впало до 38-49%, замість визначених законом не менше 51%. Разом з тим, Міносвіти з року в рік вимагає на формування держзамовлення все більше і більше коштів з держбюджету.  


До такого висновку прийшла Колегія Рахункової палати в результаті аналізу формування і виконання у 2010-2011 роках державного замовлення, повідомляє прес-служба відомства.

Так, згідно з висновками Колегії, держзамовлення ніяк і нічим не допомагає економіці України для розв'язання найважливіших соціально-економічних проблем.

«Аналіз показав, що з року в рік повторюється практика, коли постанова уряду про держзамовлення набирає чинності вже після використання коштів замовниками. Це свідчить про формальність інституту державного замовлення як такого і ставить на порядок денний питання про ретельний перегляд законодавчих основ його функціонування», - йдеться в повідомленні прес-служби РП.

У Рахунковій палаті зазначають, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі, яке координує держзамовлення, не забезпечує ефективної реалізації державної політики у цій сфері. Зокрема, відомство досі не виробило реальну стратегію розвитку держзамовлення, його критерії не переглядалися з 2005 року, а процес формування фактично зведений до узагальнення отриманих пропозицій.

“Мінеконмрозвитку” не складає середньостроковий прогноз потреби у фахівцях і робітничих кадрах на ринку праці, не здійснює моніторинг навчальних закладів, які готують фахівців за держзамовленням», - зазначають у РП.

У свою чергу, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, яке формує і виконує держзамовлення на підготовку фахівців, не забезпечує дотримання конституційних норм щодо безоплатного отримання вищої освіти в Україні. Так, до цих пір відсутній механізм працевлаштування випускників вузів, крім того, міністерство не забезпечує дотримання законодавчих норм про співвідношення прийнятих на навчання за держзамовленням і за контрактом.

«Кількість студентів у закладах державної та комунальної власності за держзамовленням має становити не менше 51%, але в останні два роки цей показник за різними спеціальностями коливався в межах 38-49%», - йдеться у висновку Рахункової палати.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...