Ірина Зайцева: У 2012 році зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з 15 травня до 7 червня

Про це учора розповіла під час прес-конференції у ІА «Українські національні новини» директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева.


У прес-конференції щодо організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2012 році також взяли участь директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко та головний спеціаліст департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Алла Рибалко.

На початку прес-конференції Ірина Зайцева нагадала присутнім, що зовнішнє незалежне оцінювання в 2012 році, в основному, проходитиме за технологічною схемою і методикою, що були успішно апробовані в попередні роки.

Цього року в майбутніх абітурієнтів буде можливість скласти максимум 4 предмети з 13-ти; до переліку предметів, з яких буде проведено ЗНО, додано тестування з всесвітньої історії.

Свої результати учасники зовнішнього оцінювання отримають до 1 липня 2012 року.

Ірина Зайцева повідомила, що зараз триває реєстрація бажаючих пройти тестування цього року. На сьогодні кількість зареєстрованих осіб становить близько 20% від очікуваної кількості – 410 тис. Директор Українського центру також звернула увагу на зміни, які відбулися в умовах реєстрації. У зв’язку з проведенням в Україні фіналу чемпіонату Європи з футболу «ЄВРО-2012», термін подачі документів скорочено на 10 днів порівняно з минулим роком: реєстрація завершується 20 лютого.

Всі бажаючі пройти ЗНО мають змогу самостійно оформити документи для реєстрації за допомогою ”Програми створення заяви-реєстраційної картки особи, яка бажає пройти зовнішнє незалежне оцінювання в 2012 році”, що розміщена на сайті Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Найближчим часом очікується зростання активності осіб, які бажають пройти ЗНО, тому регіональні центри при необхідності готові працювати в дві зміни та на вихідних. Ірина Зайцева звернула увагу абітурієнтів на те, що залишати реєстрацію на останній день ні в якому разі не потрібно, краще зробити це значно раніше.

Геннадій Кузьменко у своєму виступі повідомив про значення та актуальність для абітурієнтів проведення пробного тестування. Пробне тестування проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб з метою ознайомлення майбутніх абітурієнтів з процедурою зовнішнього оцінювання і відбудеться: 24 березня – з української мови і літератури, біології, фізики, іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) та всесвітньої історії; 9 квітня – з історії України, математики, хімії, географії, російської мови.

За детальною інформацією щодо проведення пробного тестування в інших регіонах необхідно звертатись до відповідного регіонального центру. Учасникам пробного тестування надаватиметься можливість самостійно порахувати кількість набраних тестових балів. З предметів, з яких здійснюється пробне тестування, найбільше обрано тестів з української мови і літератури, математики, історії України, англійської мови. Геннадій Кузьменко наголосив на особливій значущості пробного тестування в успішному складанні ЗНО. За результатами опитування, проведеного серед студентів перших курсів минулого року, майже 100% учасників ЗНО 2011 року зазначили, що участь у пробному тестуванні значною мірою посприяла успішному проходженню ЗНО.

На прес-конференції приділено увагу найпоширенішим питанням від абітурієнтів щодо умов вступу до вищих навчальних закладів в 2012 році. Алла Рибалко повідомила, що Умови прийому до ВНЗ затверджені наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2011 № 1179, і роз’яснила основні положення цих умов, що безпосередньо пов’язані з зовнішнім незалежним оцінюванням.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...