Завершився набір абітурієнтів за державним замовленням

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник на брифінгу в Будинку Уряду оприлюднив висновки цьогорічної вступної кампанії.

Головний висновок цьогорічної вступної кампанії: правильно, що термін подачі документів був 31 день; електронний вступ допоміг розвантажити черги у найпрестижніших університетах; державне замовлення буде виконано», - повідомив Міністр, зауваживши, що «у низці вузів південних і східних областей через значне зменшення випускників шкіл порівняно з минулим роком є складнощі і не виконується державне замовлення по окремих спеціальностях – інформаційні напрями підготовки, математичні, фізика, природничі, інженерні та окремі технічні спеціальності».

За словами Дмитра Табачника, є випадки, коли вузи повертають державне замовлення. Зокрема, близько 90 місць держзамовлення повернуто Харківським національним університетом ім. Каразіна, близько 20 місць - харківською політехнікою. «Міністерство освіти в оперативному порядку анулює ці держзамовлення, щоб кошти не пропали з 1 вересня, і передає ці замовлення в інші університети, зокрема західної та центральної частини держави, де менше скорочень кількості випускників», - зауважив Міністр.

Крім того, не виконав державне замовлення Національний університет «Києво-Могилянська академія» по спеціальностях «фізика» і «хімія» у кількості близько 20 осіб, і, як відзначив Дмитро Табачник, якщо сьогодні не надійдуть оригінали документів, то «їм доведеться відмовитися від цього бюджетного замовлення».

Міністр освіти і науки, молоді та спорту також повідомив, що сьогодні до кінця дня буде завершено зарахування абітурієнтів на навчання на бюджетні місця, на контрактну форму навчання зарахування буде проводитись до 25 серпня.

Він наголосив, що сьогодні Міністерство буде здійснювати перевірки, щоб до вузів не було зараховано тих абітурієнтів, у яких немає 124 бали ЗНО, зазначивши, що, за це нестимуть персональну відповідальність ректори вищих навчальних закладів, а також будуть покарані ті ректори, які не віддаватимуть абітурієнтам оригінали документів. «Той, хто буде збиткуватися з абітурієнта, одержить оцінку – у вересні з ним буде розірваний контракт. Тобто, той, хто буде порушувати державні умови, набирати тих, у кого менше «трійки», з мінусом, з двома мінусами по ЗНО, і той, хто буде силоміць затримувати оригінали документів піде займатися не адміністративною, а виключно викладацькою педагогічною діяльністю», - наголосив Дмитро Табачник.

Він зазначив, що за даними Міністерства та громадських спостерігачів цьогорічна вступна кампанія пройшла нормально і спокійно: «Порушень прав абітурієнтів не було, контроль здійснювався як збоку Міністерства, так і з боку громадських організацій».


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...