Чверть росіян пропонує скасувати ЄДІ з міркувань боротьби з корупцією

ЄДІ - єдиний державний іспит (рос. ЕГЄ - единый госсударственный экзамен).


На особистому досвіді з ЄДІ знайомі 25% росіян, більшості ж (60%) про нього відомо зі ЗМІ, однак і ті й інші заявляють, що не стикалися з фактами шахрайства при його здачі.За даними всеросійського опитування, проведеного 27-28 серпня серед 1600 чоловік, лише 5% респондентів, які мають дітей шкільного віку, зустрічалися з «непорядністю» при здачі єдиного держіспиту.

Проте майже кожен другий опитаний (49%), незалежно від наявності власного досвіду знайомства з ЄДІ, заявив, що «шахрайство при його здачі і підтасовування результатів» - це скоріше загальна практика. У тому, що ці випадки поодинокі, упевнена третина респондентів (32%).

Разом з тим більшість росіян (48%) поки не можуть запропонувати конкретні заходи для того, щоб викорінити шахрайство при здачі єдиного держіспиту.

У свою чергу чверть опитаних (24%) вважають, що потрібно відмовитися від ЄДІ, 9% - «за» ретельний контроль і встановлення відеоспостереження, ще 4% пропонують ввести  кримінальну відповідальність за фальсифікації ЄДІ (4%).

За даними дослідження, ідея передати повноваження проведення ЄДІ незалежним атестаційним агентствам замість Міністерства освіти та науки РФ і Рососвітнагляду отримала неоднозначну оцінку респондентів. 39% негативно поставилися до такої пропозиції, а 32% опитаних схвалили його.

Можливість створення таких агентств обговорювалася 21 липня на комісії з удосконалення проведення ЗНО, але рішення так і не було прийнято. Як заявив тоді член комісії, ректор Вищої школи економіки Ярослав Кузьмінов, з такою пропозицією виступила глава Рособрнадзора Любов Глєбова.

Цього літа розгорілося кілька скандалів, пов'язаних з махінаціями при здачі єдиного держіспиту. Зокрема, в Центрі освіти N 264 на північному сході Москви після проведення ЄДІ з математики були затримані студенти МФТІ. Вони здавали ЄДІ замість випускників екстернату школи N958. У підсумку студенти були відраховані з правом відновлення і з початком навчального року продовжили навчання у своєму ВНЗ, учням ж дали можливість перездати іспит у резервні дні.

Крім того, на початку серпня вибухнув скандал навколо списків абітурієнтів, що надійшли на бюджетні місця в Медичний університет ім. Пирогова. У списку осіб, рекомендованих до зарахування, Генпрокуратура РФ виявила 626 прізвищ вигаданих абітурієнтів із завищеними результатами здачі ЄДІ. У результаті своїх постів позбулися: ректор Микола Володін, який також був головою приймальної комісії вузу, секретар приймальної комісії та ще троє осіб, причетних до махінацій з рейтинговими списками абітурієнтів на вступ до ВНЗ.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...