Студенство вносить свої пропозиції щодо Умов прийому

Львівська облдержадміністрація звернулася до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з пропозиціями студентства Львівщини щодо умов прийому до вишів у 2012 році.


Експертною робочою групою Студентської ради при Львівській обласній державній адміністрації обговорено запропонований Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України проект Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2012 році та підготовано пропозиції – про це повідомив радник голови Львівської облдержадміністрації Анатолій Ігнатович.

Серед пропозицій Студентської ради при Львівській обласній державній адміністрації, підтриманих обласною державною адміністрацією, є пропозиції щодо розширення переліку предметів, які виносяться на Зовнішнє незалежне оцінювання, зокрема, до наявних сьогодні дев’яти доцільно додати основи економіки, основи правознавства, суспільствознавство (людина і світ).

Це дасть змогу перевірити наявність професійно-орієнтованих знань у абітурієнтів, які вступають на напрями підготовки соціогуманітарного профілю та дозволить зменшити віртуальний конкурс на природничо-наукових і математичних напрямах, а також сприятиме розмежуванню абітурієнтів за професійною орієнтацією.

Також введення в якості обов’язкового (на рівні з українською мовою та літературою) сертифікату з іноземної мови. Додавання сертифікату з іноземної мови дозволить покращити стан вивчення іноземних мов, що надзвичайно важливо в світлі академічної мобільності.

З метою забезпечення якісного відбору на навчання доцільно встановити в Умовах прийому вимогу, відповідно до якої вищі навчальні заклади ІІІ-IV рівнів акредитації повинні приймати сертифікати ЗНО з профільних предметів не нижче 140 балів. Для вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації можливо залишити рівень сертифікатів ЗНО в 124 балів. Таким чином, будуть розмежовані потоки абітурієнтів за професійною зорієнтованістю, що позитивно впливатиме на ринок праці в Україні.

Як зазначив радник голови обласної державної адміністрації Анатолій Ігнатович, який брав участь у моніторингу вступної кампанії у 2011 році, вступна кампанія 2011 року виявила низку проблем, з-поміж яких найважливішими є фактична відсутність значення профорієнтації при виборі абітурієнтами місця навчання, а також негативний вплив великого конкурсу заяв на провідні вищі навчальні заклади. Запропоновані Студентською радою та підтримані Львівською обласною державною адміністрацією спрямовані, зокрема, і на вирішення цих проблемних питань.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...